Podatki w Złotowie w górę

27.10.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---41
Podatki w górę. Taką decyzję na sesji podjęli miejscy radni w Złotowie. Oprócz tego rozmawiano m.in. o miejscach parkingowych w centrum miasta. 
 
W kwestii podatków radni byli zgodni i przegłosowali podniesienie tych od nieruchomości oraz środków transportowych o 3 proc. Wprawdzie miasto jest w dobrej kondycji finansowej i w tym roku w budżecie zamiast deficytu jest nadwyżka, to wszystko wskazuje, że kolejny rok będzie pod tym względem zdecydowanie trudniejszy.
 
- Pozbawienie nas dochodów osób do 26 roku życia, czy zmiana podatku z 18 na 17%, wywoła realne obniżenie dochodów. Następnym krokiem będzie przygotowywanie budżetu, a apetyty się nie zmieniają. Poziom inwestycji, który otrzymujemy na poziomie 15 mln złotych, będzie nadal oczekiwany przez radnych - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
Dzięki interpelacji jednego z radnych, usystematyzowana ma zostać kwestia miejsc parkingowych w centrum miasta. W tej chwili w okolicach starostwa panuje swoisty „dziki zachód”.
 
- Bardzo bulwersujące jest to, że część tego parkingu właśnie przy ul. Norwida, w pasie drogowym, zajmowana jest przez samochody, w których wiesza się kartki z propozycją ich zbycia. Jest to dalece krzywdzące dla tych, którzy przyjeżdżają do obu urzędów - grzmi Henryk Golla, radny Rady Miejskiej w Złotowie.
 
Teraz urzędnicy muszą czekać na decyzję starostwa powiatowego. Wszak część tego terenu należy właśnie do niego. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna, miasto utworzy tam strefę płatnego parkowania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group