Wkrótce otwarcie Ośrodka Radioterapii, a marszałek da 2 mln na onkologię

21.10.2019   Autor: Artur Maras
566---497
Znana jest już data otwarcia Ośrodka Radioterapii w Pile. Placówka zacznie przyjmować pacjentów od 18 listopada. Pytanie jednak co z oddziałem onkologii w pilskim szpitalu, który umożliwi pełne funkcjonowanie ośrodka. Póki co połowę kwoty czyli 2 mln złotych, na jego utworzenie przeznaczy Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

2 mln złotych Zarząd Województwa Wielkopolskiego wpisał do przyszłorocznego projektu budżetu. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na powstanie w pilskim szpitalu oddziału onkologicznego.

- Szpital poprosił o wsparcie samorząd województwa Wielkopolskiego. Naprawdę mamy bardzo trudny budżet. Szukaliśmy możliwości, żeby znaleźć środki. Wnioskowano o kwotę 2 mln złotych i udało nam się naprawdę w tym trudnym budżecie znaleźć te środki i zabezpieczyć na przyszły rok -
zapewnia Jacek Bogusławski, członek zarząd województwa wielkopolskiego.

Zostaną one przyznane pilskiemu szpitalowi pod pewnymi warunkami. Organ prowadzący lecznicę czyli powiat pilski ma zobowiązać się do dołożenia brakującej kwoty na powstanie oddziału. Do jego samodzielnego utworzenia zobowiązał się przed laty starosta Mirosław Mantaj. Obecny starosta negował jednak porozumienie zawarte z miastem i z marszałkiem województwa przez, jego zdaniem, występujące w dokumentach wady prawne. Teraz miasto ponownie przystąpiło do negocjacji.
- Mamy za sobą rozmowy z panem dyrektorem. Pan dyrektor przywrócił nam wiarę w to, że umowy spisane i podpisane będzie jednak ktoś realizował. Jednocześnie obiecaliśmy też, że będziemy pomagać - zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Starosta pilski obiecał podczas konferencji w szpitalu, że zabezpieczy 2 mln złotych w projekcie budżetu powiatu na przyszły rok. Właśnie na onkologię.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group