Maszt telekomunikacyjny powstanie, ale w innym miejscu

19.09.2019   Autor: Michał Kępiński
798---148
Wracamy do sprawy budowy wieży telekomunikacyjnej na Podlasiu. Ponad rok temu mieszkańcy tego osiedla protestowali przeciwko tej inwestycji, twierdząc, że stanie ona zbyt blisko ich domostw. Dziś wiemy, że inwestor wybrał lokalizację oddaloną od zabudowań.

- Inwestor wybrał lokalizację na terenie Agencji Mienia Wojskowego. Ta lokalizacja wybrana przez firmę Emitel spełnia wszystkie warunki środowiskowe, z dokumentacji którą inwestor przedstawił w starostwie, bo inwestycja jest na etapie pozwolenia na budowę. Na tej wieży ze stacją będą zlokalizowane anteny, będzie ich osiem, wysokość wieży około 50 metrów i te anteny na wysokości 50,48 i 35 metrów - tłumaczy Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku na działce przy ulicy Pracowniczej w Pile inwestor z Rudy Śląskiej chciał postawić 60-cio metrowy maszt telekomunikacyjny. Spotkało się to z sprzeciwem mieszkańców którzy obawiali się wpływu promieniowania na swoje zdrowie, a także że ze względu na ukształtowanie terenu wieża będzie ściągać pioruny, a krajobraz osiedla zostanie radykalnie zmieniony.

Dzięki mediacji z inwestorem udało się go przekonać do zmiany lokalizacji inwestycji i zostanie ona zlokalizowana najprawdopodobniej na terenie po byłym poligonie. Wieża telekomunikacyjna będzie oddalona od najbliższych zabudowań o około 200 metrów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group