Jutro na stadionie żużlowym drugi Memoriał Wiesława Rutkowskiego

06.09.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

Przy Bydgoskiej znowu zawarczą motocykle. Już jutro na stadionie Polonii odbędzie się drugi memoriał Wiesława Rutkowskiego. Początek zawodów o godzinie 15.


- Jak wszyscy wiemy, Wiesław Rutkowski to legenda pilskiego żużla. Myślę, że warto wprowadzić do tradycji taki turniej. Tak jak już wspominaliśmy – Leszno ma Smoczyka, Gorzów ma Jancarza, a Piła Rutkowskiego. Trzeba tę pamięć podtrzymywać, a przy okazji przedłużymy sezon, który niestety przedwcześnie zakończył się w Pile - mówi, Remigiusz Kaja wiceprezes Euro Finannce Polonia Piła.

Wiesław Rutkowski reprezentował barwy Kolejarza, a później Polonii Piła w latach 50-tych i 60-tych. Był zaangażowany w reaktywację żużla w Pile na początku lat 90-tych. Zmarł w marcu 2012 roku. I to właśnie kilka miesięcy po jego śmierci, odbył się jedyny do tej pory jego memoriał, który wygrał Damian Baliński. Jutro na torze pojawią się m.in. byli i obecni zawodnicy Polonii, jak Norbert Kościuch, Andreas Lyager, czy Jonas Jeppesen. Poza nimi wystąpią m.in. Renat Gafurow, Daniel Kaczmarek, czy Roman Lachbaum. Być może spośród uczestników Memoriału wyłonią się zawodnicy, którzy będą jeździć w Pile w przyszłym sezonie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group