Spółdzielnia socjalna będzie gotować obiady

04.09.2019   Autor: Mateusz Manthai
161---62
W Szamocinie rozpoczęła działalność spółdzielnia socjalna. Stowarzyszenie daje pracę kilku bezrobotnym i bezdomnym mieszkańcom miasta.

- Panuje naprawdę rodzinna atmosfera. Wszyscy się znamy, wszyscy pochodzimy z Szamocina, wszyscy znaliśmy się z widzenia. Teraz przez tych kilka miesięcy, gdy razem współpracowaliśmy to już nasze więzi się zacieśniły. Ludzie z zewnątrz jeszcze za bardzo nie doceniają tej pracy, bo dostajemy skargi, ale jak ja widzę i jadę ich skontrolować to naprawdę wszyscy pracują. To jest bardzo ważne, żeby wspierać tę ekonomię społeczną - tłumaczy Barbara Korecka, prezes spółdzielni socjalnej w Szamocinie.
13 osób, w tym dwie wykwalifikowane kucharki pracują w szamocińskiej spółdzielni socjalnej. Spółdzielnia realizuje 3 zadania: pielęgnację zieleni, specjalistyczne i niespecjalistyczne sprzątanie oraz catering.

Z tym ostatnim personel spółdzielni wiąże największe nadzieje. Za kwotę 165 tysięcy złotych zakupiono lodówki, zlewozmywaki i piekarniki. Od teraz każdy chętny mieszkaniec Szamocina będzie mógł zjeść dobry obiad za niewielką cenę. Dofinansowanie na zakup wyposażenia pozyskano z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Poznaniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group