Jak powinno wyglądać wychowanie w szkole? Dyskusja z udziałem wiceminister edukacji

02.08.2019   Autor: Michał Kępiński
---834

W Młodzieżowym Domu Kultury w Pile z udziałem Wiceminister Edukacji Narodowej Iwony Michałek dyskutowano z przedstawicielami oświaty oraz samorządowcami o wychowaniu w szkole. Piła była drugim zaraz po Toruniu miastem, gdzie odbyło się tego typu spotkanie.

Jako pełnomocnik rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły, wiceminister Iwona Michałek rozpoczęła w kraju cykl paneli dyskusyjnych. Jak sama mówi po to aby zdiagnozować problemy wychowawcze w polskiej szkole. Uznałam, ze najlepiej będzie jeśli będę rozmawiała z nauczycielami, dyrektorami szkół, z różnymi organizacjami, które wspierają szkołę, które w szkole bywają, z nadzorem pedagogicznym i właśnie takie okrągłe stoły organizujemy - powiedziała wiceminister. 

Przed tygodniem debatowano w Toruniu, w tym przyszedł czas na Piłę. W Młodzieżowym Domu Kultury oprócz przedstawicieli samorządu i oświaty, zaproszenie do dyskusji otrzymali także przedstawiciele rodziców. Wczorajsze spotkanie dotyczyło czterech problemów. Będziemy mówili na temat dziecka niepełnosprawnego w szkole, drugi temat to bezpieczeństwo w szkole, dlatego też obecność komendanta powiatowego policji. Trzecia rzecz doradztwo zawodowe, a więc co ci młodzi ludzie powinni robić po zakończeniu. I czwarta rzecz – udział rodziców w wychowaniu - zapowiadał Grzegorz Piechowiak, poseł na Sejm RP (Porozumienie).

Wypracowane w trakcie dyskusji w całej Polsce wnioski i postulaty zostaną spisane, a następnie posłużą do sformułowania zaleceń dotyczących polepszenia procesu wychowawczego w polskiej szkole.

fot. zdjęcie poglądowe pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group