Najlepsi jazzmani znów w Chodzieży

21.07.2019   Autor: Mateusz Manthai
Nauka gry na instrumentach pod okiem najlepszych europejskich muzyków, cowieczorne koncerty i dobra zabawa. To czeka na uczestników 49 edycji Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych, które rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek.
 
 
49 lat temu młodzież z Chodzieży skupiona wokół klubu miłośników muzyki „Astry” i dyrekcja Chodzieskiego Domu Kultury wraz z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego stwierdzili, że warto zacząć organizować w Chodzieży edukację muzyczną i tak się zaczęły warsztaty. Uczestnicy to młodzież i osoby dorosłe z całego świata. W tym roku możemy się pochwalić, że mamy uczestników z 10 państw - mówi Marcin Kita, dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury
 
A konkretnie z Palestyny, Węgier, Stanów Zjednoczonych, czy Chin. Razem, niespełna 200 uczestników. Warsztaty w Chodzieskim Domu Kultury poprowadzą znakomici jazzmani m.in. Janusz Szrom, Bogdan Hołownia, czy Hans – Peter Salentin. Każdego dnia o godzinie 20 odbywać się będą występy artystów, a o 22 jam session. Wstęp na koncerty będzie wolny. Tegoroczne Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe połączone zostały z akcją charytatywną, podczas której zbierane będą pieniądze rehabilitację Macieja Starosty – podopiecznego Fundacji Ukryte Marzenia. Chojazz potrwa do 3 sierpnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group