Co pilskie dzieci myślą o swoim święcie? [VIDEO]

01.06.2019   Autor: Redakcja
257---25
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. To właśnie na ten dzień najmłodsi czekają z wypiekami na twarzy. Święto to w Polsce podobnie jak w Rosji, Czechach, państwach bałtyckich i Słowacji obchodzone jest od blisko 70 lat.

Przed wojną od 1929 roku obchodzono w Polsce Święto Dziecka. Przypadało ono na dzień 22 września. Wtedy to w szkołach podczas uroczystych akademii i zabaw dzieciom wręczano słodkości. Międzynarodowy Dzień Dziecka został z kolei zainicjowany w 1949 roku przez Światową Federację Kobiet Demokratycznych 1 czerwca. Miał być świętem ochrony dzieci przed wojną, krzywdą i głodem. Podchwycony przez komunistyczne władze krajów bloku wschodniego początkowo miał wyraźne konotacje polityczne. Z czasem jednak polityka zeszła na dalszy plan i dziś święto to ma ciepły, rodzinny charakter. 
Organizacja Narodów Zjednoczonych w 1954 r. zaproponowała z kolei konkurencyjne święto. ONZ zaleciło państwom organizowanie Powszechnego Dnia Dziecka, którego przesłaniem ma być idea braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi całego świata oraz do promowania działań na rzecz ich pomyślnego rozwoju.

Czytelników portalu asta24.pl zachęcamy do obejrzenia "Rozmów przy herbacie". W tym odcinku gośćmi Patrycji Jankowskiej były oczywiście dzieci! Jak wygląda Dzień Dziecka ich oczami oraz jakie przemyślenia na ten temat mają najmłodsi? Przekonajcie się oglądając wypowiedzi Anity, Gracjany i Mateusza. 


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group