"Usłyszałem przerażające warczenie. Chwyciłem za deskę, nie odstępowały". Wilki zaatakowały w Kaczorach?

28.05.2019   Autor: Paweł Różycki
---
„UWAGA; WILKI ATAKUJĄ” – alarmują na jednym z portali społecznościowych radni Rady Sołeckiej Kaczory i opisują spotkanie jednego z mieszkańców z tymi zwierzętami.  
 
Na jednym z portali społecznościowych radni Rady Sołeckiej Kaczory opisują zdarzenie z udziałem jednego z mieszkańców z wilkami na jego posesji przy ul. Leśnej w Kaczorach. Do zdarzenia doszło w sobotę 25 maja około godz. 18.00.
 
Pan Mirosław miał natknąć się wprost na cztery wilki przy budowie ula dla pszczół. W pewnym momencie usłyszałem złowrogie – przerażające warczenie i kiedy odwróciłem się, zobaczyłem tuż za plecami 4 wilki, w tym momencie chwyciłem deskę i próbowałem je odstraszyć ale wilki nie odstępowały, więc postanowiłem szybko oddalić się do altanki, która stoi na posesji kilka metrów od miejsca spotkania z wilkami. Cała posesja ogrodzona jest siatką leśną – dodał mężczyzna.  Relacjonował on również, że wilki porwały cztery kury z wybiegu i zostały z nich „tylko pióra”.
 
We wpisie rada poinformowała, że radni Rady Gminy Kaczory na następnej sesji rady zamierzają wystosować apel do Ministerstwa Ochrony Środowiska o podjęcie działań w celu zmiany przepisów dotyczących wyłączenia wilka spod ochrony gatunkowej.
 
Poinformowali oni również, że według jednego z mieszkańców wilki miały wchodzić również wcześniej na posesje w Byszkach, Pleceminie, Paruszce i Skórce gdzie miały zagryźć owce na pastwisku, kozy i daniele w zagrodach oraz psy.
 
Co zrobić w przypadku spotkania wilka? Wszelkie informacje znajdują się na portalu http://www.polskiwilk.org.pl/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group