Liczyły się sekundy. Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

24.05.2019   Autor: Redakcja
Niedoszły samobójca uratowany przez złotowskich policjantów. Mężczyzna chciał skoczyć z trzeciego piętra.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Słowackiego w Złotowie mężczyzna chce popełnić samobójstwo, skacząc z okna usytuowanego na 3 pietrze. Natychmiast skierowano tam policjantów pełniących służbę na terenie miasta.

W ciągu kilkudziesięciu sekund funkcjonariusze byli już na miejscu, zdesperowany 38-latek siedział w tym czasie na parapecie na 3 piętra mężczyznę. Był on pobudzony i krzyczał, że za chwilę wyskoczy z okna. Na szczęście drzwi do mieszkania były otwarte. Funkcjonariuszom, sierż. sztab. Robertowi Kargulowi i post. Agnieszce Marchlewicz udało się odwieść mężczyznę od samobójczych zamiarów. W trakcie rozmowy mundurowi stopniowo zbliżali się do 38-latka, a kiedy byli już na tyle blisko, że zdołali złapać za ręce desperata, wciągnęli go do mieszkania.

Jak później się okazało, 38-latek był nietrzeźwy i miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci po przebadaniu mężczyzny przez załogę pogotowia ratunkowego zawieźli go do szpitala psychiatrycznego na konsultację lekarską. Niestety z uwagi na jego stan upojenia alkoholowego, wywiad lekarski był niemożliwy i mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Jak ustalili mundurowi, pijany 38-latek postanowił zabić się po libacji alkoholowej. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej interwencji, policjanci zapobiegli tragedii.

Źródło i fot.: http://www.zlotow.policja.gov.pl
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group