Pilski Rajd Niezapominajki. Każdy może się przyłączyć

14.05.2019   Autor: Redakcja
517---162
W środę przypada Święto Niezapominajki, a tym samym VI Rajd Pilskiej Niezapominajki. Start 15 maja o godz. 10.00 z placu Zwycięstwa.

Od 2002 roku 15 maja w Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji.

 – Uczestnicy grupy Ekologia i Ochrona Środowiska Uniwersytetu Trzeciego Wieku kierowanej wówczas przez panią Marię Andrzejewską postanowili nadać Świętu Niezapominajki nowy, bardziej turystyczny wymiar. Namówili do współpracy Nadleśnictwo Zdrojowa Góra i rowerzystów z Pilskiego PTTK. Efektem współpracy jest coroczny rajd - mówi cyklista Jan Balcerzak.

Trasa tegorocznego rajdu wiedzie przez Leszków, Kalinę, Byszki, śluzę Byszki, Motylewo do siedziby Nadleśnictwa, trasa liczy około 24 kilometrów.
- Proszę się nie bać, każdy da radę, tempo dostosujemy do możliwości uczestników. Każdy z uczestników jedzie na własną odpowiedzialność, wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę bowiem – jak mówią w Norwegii – nie ma zlej pogody, jest tylko złe ubranie. Na mecie, w ogrodach Nadleśnictwa Zdrojowa Góra ognisko, ale kiełbaski proszę zabrać z domu, słodycze również mile widziane. I jeszcze jedno, w ubiorach uczestników spotkania muszą być niebieskie elementy: bluzka, chusteczka, sweterek, tak pod kolor niezapominajki, bohaterki wycieczki - dodaje cyklista.

Tegoroczny rajd nosi imię Krystyny Szymańskiej, zmarłej w 2018 roku słuchaczki UTW.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group