Znalazł kartę płatniczą i dokonał 36 transakcji

11.05.2019   Autor: Redakcja
---923

W ręce mundurowych wpadł 50-letni mieszkaniec Piły, który znalazł kartę płatniczą i dokonał 36 transakcji. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony stracił blisko 10 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Na początku maja do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna i poinformował, że skradziono mu kartę bankomatową. Pokrzywdzony nie był w stanie dokładnie określić okoliczności, w których stracił kartę płatniczą. W pewnym czasie zorientował się, że nigdzie jej nie ma. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy.

- Funkcjonariusze na bieżąco zbierali informacje w tej sprawie i analizowali uzyskany materiał. Kryminalni podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą. Policjanci wpadli na trop sprawcy. 08 maja br. pilscy kryminalni zatrzymali 50-letniego mieszkańca Piły – mówi podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej komendy policji.

Mężczyzna oświadczył, że znalazł portfel na terenie miasta, w którym znajdowały się dokumenty oraz karta płatnicza i postanowił ją wykorzystać, robiąc zakupy. Płacił nią m. in. za artykuły spożywcze, telefon i okulary. 50-latek łącznie dokonał 36 transakcji. Z karty łącznie zniknęło blisko10 tys. złotych. Na pytanie kryminalnych, skąd znał kod pin, przekazał, że sprawdził w dowodzie osobistym datę urodzenia i postanowił ją wbić. Dodał, że dużo ludzi właśnie wykorzystuje swoją datę urodzenia do różnego rodzaju zabezpieczeń. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 50-letni mieszkaniec Piły odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia.

źródło i foto: KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group