Wałcz przystąpi do Stowarzyszenia S10?

08.05.2019   Autor: Justyna Zamorska
We wtorek odbyła się sesja Rady Miasta w Wałczu. Radni debatowali między innymi nad nową nazwą skweru i utworzeniem Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Wałczu. Najwięcej kontrowersji wzbudził temat przystąpienia do Stowarzyszenia S10.

Podczas sesji w Wałczu poruszano między innymi tematy związane z przebudową ulicy Królowej Jadwigi, procedur porozumienia z pilskim schroniskiem oraz przystąpieniem Wałcza do Stowarzyszenia S10. 

- Po raz kolejny wracamy do tematu drogi S10. Stosownym jest, aby takie miasto jak Wałcz, w którym powstaje obwodnica S10, wspierało również inne gminy, w celu dokończenia tej ważnej inwestycji dla naszego miasta i naszego regionu – mówił Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza.

Ze zdaniem wałeckich władz nie zgadza się jednak opozycja.

- Będzie to powód do kolejnych jakichś takich pretekstów natury politycznej, a w samorządzie nie jest to w żaden sposób wskazane. My powinniśmy skupić się na pracy dla lokalnej społeczności i to powinno być naszą wspólną domeną. Natomiast wikłanie się w takie projekty typowo polityczne, powinniśmy być z tym ostrożni – sugerował radny Maciej Goszczyński.

Radni debatowali również na temat utworzenia Szkoły Podstawowej dla dorosłych w Wałczu. Mimo że prawie wszyscy zgadzali się, że taka placówka jest potrzebna, padły wątpliwości dotyczące zwolnień nauczycieli.

- Chciałam wiedzieć więcej o dzieciach, liczbie ewentualnych uczniów w tej szkole i o stracie pracy przez nauczycieli, bo to jednak jest oddanie pewnej liczby etatów. Nie uzyskałam żadnej odpowiedzi, dlatego się wstrzymałam – wyjaśniła Bogusława Towalewska, radna miasta w Wałczu.
 
Podczas sesji głosowano też nad wprowadzeniem nazwy skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni zdecydowali, że nazwę tę otrzyma plac przy Wałeckim Centrum Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group