Co czeka nas 3 maja w regionie?

02.05.2019   Autor: Redakcja
---

Weekend majowy to czas wielu imprez i uroczystości w regionie. Sprawdziliśmy co czeka nas w najbliższy piątek. 

Pilska majówka odbywa się w parku na wyspie. 3 maja o godzinie 20 odbędzie się koncert discopolowej grupy D-bomb. Oprócz tego na dzieci czeka szereg atrakcji m.in. dmuchane zamki. Starsi będą mogli odwiedzić liczne stoiska z rękodziełem i stragany z pyszną kuchnią.

W Trzciance Święto Konstytucji Trzeciego Maja będzie miało charakter państwowy. Pod Krzyżem upamiętniającym powrót Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów przez samorządowców i mieszkańców miasta.

Czarnków będzie świętował na wesoło. O godzinie 19 przy placu Wolności wystąpi Kabaret pod Wyrwigroszem. Wcześniej, o godzinie 14 na strzelnicy w Sarbce odbędzie się turniej strzelecki Kurkowego Bractwa Strzeleckiego o tytuł Króla Trzeciomajowego.

3 i 4 maja Chodzież świętuje obchody dnia patrona miasta - św. Floriana. W piątek o godzinie 10 tradycyjna msza święta w kościele pw. św. Floriana, zaś w sobotę od godziny 13:30 festyn rodzinny na chodzieskim rynku.

W Złotowie, podobnie jak w Trzciance obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja będą miały charakter państwowy. O godzinie 11 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny. Godzinę później na Placu Paderewskiego widzowie zobaczą inscenizację historyczną pt. Król August w Złotowie.

3 maja w Wałczu przy Alei Gwiazd Sportu odbędzie się Międzynarodowa Plenerowa Majówka. Gwiazdą imprezy będzie zespół Golec uOrkiestra. Oprócz występów artystycznych będzie można także zobaczyć regaty smoczych łodzi na jeziorze Raduń.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group