Czy w Pile powstaną nowe mieszkania?

28.04.2019   Autor: Artur Maras
---

Bloki przy ul. Grottgera w Pile? Radni przegłosowali zmiany w planie zagospodarowania przestrzeni. Nowy plan umożliwia wybudowanie na powojskowym terenie budynków o charakterze mieszkaniowym i usługowym. Władze miasta liczą na zainteresowanie ofertą deweloperów.

- Tam będzie można zlokalizować budynki wielorodzinne. Gmina chciała to wykonać, sprzedać i przeprowadzić tę procedurę. Jednak Agencja Mienia Wojskowego nie zgodziła się na taki proces. Odwołała darowiznę w tym roku i to są tereny tak przygotowane z możliwością zabudowy, którymi będzie już dysponować Agencja Mienia Wojskowego. Mamy nadzieję, że ta zabudowa tam w najbliższym czasie powstanie, czyli działki zostaną przygotowane na sprzedaż - mówi Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Terenem tym zarządza Agencja Mienia Wojskowego w Bydgoszczy. Zgodnie z przyjętym przez radnych planem zagospodarowania terenu mogłyby tu powstać 3 lub 4-kondygnacyjne budynki wielorodzinne. Na parterze mogłaby się znaleźć przestrzeń na usługi takie jak przychodnia czy sklepy.

Pomyślano także o miejscach postojowych. W dalszej części nowego osiedla, na terenie m.in. po basenie Szuwarek, mogą powstać budynki przeznaczone na usługi połączone z zabudową mieszkaniową. Pytanie tylko, czy znajdą się chętni deweloperzy na taką inwestycję?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group