Klasa policyjna Roku. Trwa turniej

16.04.2019   Autor: Artur Maras
---

Uczniowie klas policyjnych z całej Polski rywalizują w Pile o miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2019”. 23 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych w ciągu dwóch dni będą rywalizować ze sobą m. in w strzelectwie, udzielaniu pierwszej pomocy czy wiedzy ogólnej dotyczącej policji.

- Jest to już tradycja, to już 11 edycja tego konkursu, gdzie z całej Polski przyjeżdżają do nas drużyny wyłonione w ramach eliminacji z wszystkich szkół, które posiadają klasy policyjne. Nam przyświeca też m.in. cel, żeby integrować to środowisko tych klas policyjnych, dlatego staramy się, żeby oprócz typowo konkurencji sportowych tej rywalizacji, żeby ta młodzież również miała okazje wspólnie pobawić się, spędzić wolny czas - mówi Beata Różniak-Krzeszewska, komendant Szkoły Policji w Pile.

To jedyny taki ogólnopolski turniej dla klas policyjnych. Do Piły przyjechała niemal setka uczniów, która najlepiej wypadła podczas wcześniejszych eliminacji. Dzisiaj na pierwszy ogień mieli oni do zdania praktyczny sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności strzeleckich. Później zmagania na torze przeszkód, który pokonują rekruci do Szkoły Policji. We wtorek test z wiedzy ogólnej o policji. Na zwycięską drużynę czeka tytuł Klasy Policyjnej Roku 2019.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group