Raj dla miłośników książek

14.04.2019   Autor: Mateusz Manthai
---

Wystawy, spotkania, czy zajęcia informatyczne – to wszystko, co czeka na mieszkańców gminy Margonin jeszcze w tym roku. Zajęcia będą odbywały się w nowych bibliotekach. Budowa ruszyła w Margoninie i Lipinach.

Spotkania margonińskich grup i m.in. zajęcia informatyczne dla mieszkańców będą odbywały się w nowych bibliotekach. Trwa ich budowa. Do tej pory zbiory Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie składowane są w ciasnych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej przy ulicy Polnej. Teraz przestrzeń użytkowa dla czytelników znacznie się powiększy.

- Oferty, które obecnie mamy dla użytkowników bibliotek, czytelników wymagają zupełnie innej infrastruktury. Sprawdziliśmy kiedyś ankietowo, co jest potrzebne ludziom. Okazało się, że przede wszystkim inna lokalizacja, nie w szkole, ale w centrum miasta, gdzie akurat biblioteka się buduje - tłumaczy Ewa Zamiara, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie.

" target="_blank">

Biblioteka w Margoninie i jej filia w Lipinach mają zostać dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstanie m.in. całodobowy punkt zwrotu książek.

- Właśnie stoimy przed budową biblioteki w Lipinach, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie z ministerstwa kultury w ramach programu Rozwój Narodowego Czytelnictwa. Udało nam się pozyskać dwa dofinansowania na Margonin i na Lipiny - mówi Janusz Piechocki, burmistrz Margonina.

Ministerstwo kultury przekazało samorządowi blisko 2 miliony złotych. Prace na obu budowach są już zaawansowane. Budowlańcy szacują, że obiekty zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group