Czy Michael Jackson zniknie z Tuczna?

31.03.2019   Autor: Justyna Zamorska
---

Czy figura Michaela Jacksona w Tucznie zniknie na stałe? W ostatnim czasie postać króla popu zaczęła budzić dużo kontrowersji. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zaczęto zastanawiać się nad jej likwidacją.

Czy wanna z figurą Michaela Jacksona to wielka sztuka, czy wielki kicz? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tucznie.

- Mnie to w żaden sposób nie przeszkadza. Ani mnie to nie ziębi ani mnie to nie grzeje. Na ostatniej sesji jeden radny się spytał, na jakich warunkach jest to postawione i na czyjej to działce. Zostało udzielone, że to działka gminna. Pan radny określił, że to on postawił i wie, że to nie jest do końca zalegalizowane -mówi Krzysztof Hara, burmistrz Tuczna.

Figurę Michaela Jacksona na ulicy Rzecznej postawiono w lipcu ubiegłego roku z inicjatywy Marka Gajzlera. Nie wszystkim się ten pomysł spodobał, bo po niespełna miesiącu figura została zniszczona. Jednak Jackson wrócił na swoje miejsce po renowacji w listopadzie. Instalację artystyczną stylizowaną na przydrożną kapliczkę postawiono na działce gminnej. Stała się ona atrakcją turystyczną.

- To chyba jakaś głupota, żeby postroili wstążkami jak na Boże Ciało, co na ołtarzach się robi - oburza się jedna z mieszkanek miejscowości.

- W ogóle nie dyskutowałabym nad tym, czy zostawić czy nie. Ja bym tak zostawiła jak jest - mówi inna.

- Nie jest dla mnie istotne żeby stał, albo nie stał - dodaje kolejna mieszkanka.

Jednak po ostatnich doniesieniach na temat skłonności króla popu, sprawa figury stała się na tyle ważna, że zaczęto zastanawiać się nad jej likwidacją.

- Jeśli chodzi o Michaela Jacksona, rzeczywiście pojawiły się takie obiekcje ostatnio, znane wszystkim w związku z jego zarzutami o pedofilię. Myślę, że to dobry moment, żeby usunąć, bo zbyt dużo wątpliwości budzi ta postać. W związku z tym względy formalne przemawiają, żeby to natychmiast usunąć, bo nie ma pozwolenia na tę instalację. Są też względy etyczne, więc usuwamy go, postawimy w miejscu prywatnym. Będzie miał inny charakter, będziemy większy dystans do tego mieli, nie będzie nikomu przeszkadzał - wyjaśnia Marek Gajzler, radny.

Gorące dyskusje na temat muzycznej gwiazdy sprawiły, że znana firma odzieżowa wycofuje ubrania inspirowane Michelem Jacksonem, a światowe rozgłośnie radiowe przestają grać jego piosenki. Czy to czas, żeby Michael Jackson zniknął również z Tuczna?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group