Wiosenna sobota w regionie

30.03.2019   Autor: Adam Pelczyk
---

Od kilku dni pogodę w Polsce kształtują układy wysokiego ciśnienia. Niestety, w powietrzu obecna była spora ilość wilgoci, która przyczyniała się do sporego zachmurzenia piętra niskiego. Sobota przyniosła zapowiadaną zmianę - wyjrzało Słońce a temperatura przekroczyła 15 stopni. Przyjemna aura, sprzyjająca spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, utrzyma się do końca dnia.

Na zdjęciu satelitarnym doskonale widoczny jest pogodny obszar dużej części Europy Zachodniej, Południowej oraz Środkowej. Wyż zbudowany jest z w miarę ciepłej masy powietrza, co w połączeniu ze znaczną już operacją słoneczną, powoduje wysoką - choć bez rekordów - temperaturę.

Aktualnie w regionie króluje Słońce a na niebie pojawia się małe lub maksymalnie umiarkowane zachmurzenie piętra wysokiego. Z danych ze stacji meteorologicznych wynika, że temperatura na naszym obszarze wynosi 17-18 stopni (dane z godziny 15 CET).

Wszystko co dobre szybko się jednak kończy i tak też będzie tym razem. Jutro w godzinach porannych oraz w I części dnia wkroczy chłodny front atmosferyczny, który obecnie rozciąga się od Skandynawii, przez Morze Północne po Wielką Brytanię. Objawi się on przejściowo zwiększonym zachmurzeniem. Lokalnie mogą również wystąpić słabe opady. Później zacznie się rozpogadzać, jednak w związku z napływem chłodniejszej masy z północnego-zachodu, temperatura nie osiągnie więcej niż 10-11 stopni.

Początek tygodnia przyniesie sporą ilość Słońca, ale też niższe wskazania na termometrach. W poniedziałek o poranku wystąpią przymrozki do -4 stopni natomiast w ciągu dnia temperatura nie wzrośnie powyżej 10. kreski. Kolejna noc także może przynieść lekko ujemne wartości.

W dalszej części tygodnia ponownie powinno robić się cieplej, jednak musimy zdawać sobie sprawę, że w kwietniu pogoda może nas jeszcze niejednokrotnie zaskoczyć. Cóż.. kwiecień plecień... Pozostaje nam tylko to zaakceptować.

Czekamy na Państwa wiosenne zdjęcia, pytania oraz spostrzeżenia pogodowe. Zachęcamy do wysyłania ich na adres: a.pelczyk@tvasta.pl lub stosując znacznik @skylighter24 w serwisie społecznościowym Instagram.

Grafika: MetOffice, WeatherOnline.

Przeczytaj więcej o: pogoda, słońce, wiosna, zs2, ochłodzenie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group