8 mln zł dotacji unijnej na rewitalizację Chodzieży

27.03.2019   Autor: Redakcja
---

8 milionów złotych dotacji unijnej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego otrzymała Chodzież. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rewitalizację miasta.

Chodzież opracowała plany rewitalizacji, w których znalazła się m.in. modernizacja ulicy Żeromskiego, czy parku nieopodal Biblioteki Miejskiej. Gdyby nie dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, realizacja zaplanowanych w Chodzieży inwestycji potrwałaby znacznie dłużej.

- Dofinansowanie spowoduje nie tylko zmiany widoczne, architektoniczne, ale przede wszystkim chodzi o to, żeby poprzez zmiany inwestycyjne wpływać na zmianę świadomości ludzi, zachowania, postępowania - tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

W konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wzięło udział niemal 100 samorządów. Pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego trafiły do tych, których projekty okazały się być najlepsze. W pierwszym rozdaniu Chodzież znalazła się pod kreską. Wysokie 10 miejsce nie zagwarantowało dotacji. Jednak zarząd województwa, wszystkie dodatkowe pieniądze, będzie lokował w ten konkurs.

- Konkurencja była bardzo duża. Właściwie o pół punktu rywalizowały ze sobą samorządy, kto znajdzie się najwyżej na tej liście rankingowej. Dziewiątka w pierwszym rozdaniu otrzymała pieniądze, dodatkowa trójka po przesunięciu środków na ten konkurs, też może je otrzymać - zapewnia Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Tym samym Chodzież otrzyma 8 mln zł. Chodzieżanie jednak muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace związane z rewitalizacją miasta prawdopodobnie rozpoczną się dopiero w przyszłym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group