Oddział dziecięcy w szpitalu po gruntownym remoncie

21.03.2019   Autor: Redakcja
---

Dobrze wyposażona świetlica dla małych pacjentów, nowe pomieszczenia zabiegowe oraz izolatka. Wszystko to za prawie 50 tysięcy złotych. Dziś w Szpitalu Powiatowym w Trzciance uroczyście otwarto po gruntownej modernizacji oddział dziecięcy. Pieniądze na ten cel wyłożyli sami mieszkańcy Trzcianki.

Prace nad modernizacją tego miejsca trwały od października ubiegłego roku. Oddział dziecięcy trzcianeckiego szpitala wymagał remontu, ostatni tak gruntowny przechodził 17 lat temu.

- Jeżeli popatrzycie na kolorowe ściany, na eleganckie przestrzenie i na świetlicę z dużym telewizorem to nasze dzieci czują się tutaj jak w domu - zapewnia dr n. med. Marek Wilczyński, Kierownik Oddziału Dziecięcego.

Zakup 55 calowego telewizora z konsolą do gier, zabawek i książek, modernizacja oddziałów oraz zakup sprzętu medycznego był możliwy dzięki pieniądzom zebranym przez stowarzyszenie „Gramy z Sercem”. To w najbliższy weekend organizuje piłkarski turniej kibiców, w niedzielę dla wszystkich zagra z kolei zespół Eney.

- Cały dochód z tych wydarzeń będzie dalej przekazany. Rozmawiamy teraz o dalszych inwestycjach, które mają być realizowane na terenie szpitala. Jest w planach oddział noworodkowy, który też mamy zasilić - mówi Mariusz Kwiatkowski, stowarzyszenie „Gramy z Sercem”.

Łącznikiem między stowarzyszeniem a trzcianeckim szpitalem była fundacja Fundacja „Na zdrowie”. To ona koordynowała akcje remontu, sprawdzała i doglądała, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

- Przepięknie wygląda świetlica, ale też mnóstwo sprzętu który jest na salach i w izbie przyjęć i w gabinecie lekarzy. Miał dzisiaj także dotrzeć za te pieniądze specjalistyczny wózek anestezjologiczny z Włoch wartości prawie 9 tysięcy - tłumaczy Grażyna Kordek-Zozula, prezes fundacji „Na zdrowie”.

Planowany jest także remont dwóch innych pomieszczeń na oddziale, a także rozbudowa całej placówki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group