Będzie nowe skrzyżowanie i ścieżka rowerowa

19.03.2019   Autor: Artur Maras
---

5 mln zł. - tyle będzie kosztować przebudowa skrzyżowania w Dolaszewie. O tej inwestycji oraz o planowanej budowie ścieżki rowerowej łączącej Gminę Szydłowo z Piłą – rozmawiali dziś wójt z wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem.

- Mieliśmy daleko posunięte ustalenia poprzedniej kadencji co do wykupów gruntów, co do realizacji tegoż przedsięwzięcia, natomiast na skutek tego, że samorząd się nie wywiązał z tych zobowiązań sprawa utknęła. Dziś postanowiliśmy uzgodnić dalszy ciąg działań w tym względzie po to, żeby złożone wcześniej obietnice zrealizować - mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Planowana ścieżka rowerowa z Dolaszewa do Piły ma mieć długość niemal 3 km. Gmina Szydłowo zobowiązała się do wykupu gruntów lezących wzdłuż drogi wojewódzkiej a niezbędnych pod budowę tej trasy. Jednak nie wywiązała się z tego zobowiązania.

Dziś jednak z ust nowego wójta Tobiasza Wiesiołka padła deklaracja, że grunty te zostaną wykupione jeszcze w tym roku. To oznacza, że budowa trasy rowerowej rozpoczęłaby się w przyszłym roku. Wojciech Jankowiak zapowiedział także modernizację skrzyżowania w Dolaszewie. Choć początkowo prace szacowano na ponad milion złotych to teraz szacuje się je na ponad 5 mln. Przy dobrym scenariuszu po uzyskaniu pozwolenia na budowę roboty na skrzyżowaniu mogłyby rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group