Co dalej ze szkołą w Jastrowiu? Czy przetrwa?

18.03.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

Szkoła w Jastrowiu do likwidacji? Czarnego scenariusza chcą uniknąć władze miasta. Wszystko wskazuje na to, że przejmą tę placówkę od powiatu.

- Jest to pewien eksperyment, zdajemy sobie z tego sprawę. Ale przede wszystkim przyświeca nam cel ratowania tej szkoły, bo wszystko zmierzało ku temu, że ta szkoła miała zostać zlikwidowana. Nie wyobrażamy sobie, ja też sobie tego nie wyobrażam, aby szkoła w Jastrowiu przestała istnieć. Szkoła z wieloletnimi tradycjami - tłumaczy Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia.

I wchodząca w skład Centrum Kształcenia Ustawicznego w Złotowie, od którego miałaby się odłączyć. Władze Jastrowia chcą tam utworzyć branżową szkołę ponadpodstawową. Uczniowie mieliby tam nabywać praktyczne umiejętności, przygotowujące do pracy w najbardziej pożądanych na rynku zawodach.

Kluczowa dla przyszłych losów szkoły będzie wtorkowa debata oświatowa. Wezmą w niej udział lokalni przedsiębiorcy, rodzice, uczniowie oraz władze miasta i powiatu. To właśnie tam ma powstać dokładny plan pracy szkoły w przyszłości oraz zmiany organu nadzorującego placówkę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group