Żłobek w Trzciance dzięki Maluch+

18.03.2019   Autor: Redakcja
---

Ponad 260 tysięcy złotych udało się pozyskać Trzciance na utworzenie nowego oddziału żłobkowego w Gminnym Przedszkolu Nr 4. Powstanie tam 12 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 oraz cztery nowe miejsca pracy. Zakończenie inwestycji planuje się do końca sierpnia tego roku.

- Jest ogromna potrzeba. To w zasadzie kropla w morzu potrzeb. Na pewno przydałoby się więcej takich punktów, bo dzieci rodzi się coraz więcej. Zapotrzebowanie jest ogromne na tego typu instytucje - tłumaczy Karolina Kordek, Dyrektor Gminnego Przedszkola nr 4.

Dzięki dofinansowaniu z ministerialnego konkursu „Maluch + w Gminnym Przedszkolu nr 4 powstanie oddział żłobkowy, w którym swoje miejsce znajdzie 12 maluchów. Nowy żłobek znajdzie się w miejscu, gdzie dziś zlokalizowane jest mieszkanie sąsiadujące z przedszkolem. Będzie to prawie 50 metrów kwadratowych sali głównej, toalety oraz szatnia.

Zainteresowanie oddaniem dziecka do żłobka jest ogromne. Na 19 wolnych miejsc w innym przy Przedszkolu nr 1 w Trzciance w ubiegłym roku złożonych zostało ponad 80 wniosków.

opr. Maciej Parysek

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group