Rozbudowa linii kolejowych w północnej Wielkopolsce

13.03.2019   Autor: Magdalena Lach
---

Czy północna Wielkopolska doczeka się rozbudowy sieci linii kolejowych? Ma to być związane z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego pod Warszawą. Poseł Grzegorz Piechowiak przedstawia pierwsze szczegóły związane ze skomunikowaniem reszty kraju z miejscem inwestycji.

- Jeśli postawimy dzisiaj na rozbudowę sieci linii kolejowych, to jest ponad 1300 km nowej sieci kolejowej, to w ten sposób również rozładujemy trochę korki na naszych drogach i ta dostępność do Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie dużo łatwiejsza właśnie koleją, niż tylko i wyłącznie drogami. - mówi Grzegorz Piechowiak, poseł na Sejm, Porozumienie.

Nowe kilometry linii kolejowych mają połączyć Centralny Port Komunikacyjny z północną Wielkopolską. Celem jest skrócenie czasu podróży do Warszawy. Ma ona być o 1,5 godziny krótsza od obecnej.

-W planach jet między innymi budowa linii kolejowej z Wyrzyska do Okonka przez Złotów oraz elektryfikacja odcinka Piła - Bydgoszcz. Szybkość kolei na nowych odcinkach ma dochodzić do 250 km/h. - dopowiada Grzegorz Piechowiak

Inwestycja ma się zakończyć do 2030 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group