Piła z dużym potencjałem dla biznesu

11.03.2019   Autor: Paweł Różycki

Piła znalazła się wśród dziecięciu średnich miast w Polsce z największym potencjałem dla rozwoju nowoczesnych usług biznesowych. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez ASBL na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Badano 35 miast średniej wielkości pod kątem ich atrakcyjności dla inwestorów poszukujących lokalizacji pod działalność biznesową i tworzenie nowych miejsc pracy w sektorze usług biznesowych.

Według autorów raportu Piła oraz Opole, Tarnów, Płock, Elbląg, Nowy Sącz, Kalisz, Legnica, Koszalin i Gorzów Wielkopolski charakteryzują się co najmniej ponadprzeciętnym potencjałem inwestycyjnym dla centrów outsourcingu procesów biznesowych, centrów usług wspólnych, sektora IT oraz prac badawczo - rozwojowych. Ich szanse na rozwój analizowanej branży zależą jednak od szeregu działań prorozwojowych i proinwestycyjnych na poziomie lokalnym.

W raporcie badano między innymi czy mniejsze miasta regionalne i subregionalne mogą stać się atrakcyjną alternatywą dla dużych ośrodków miejskich w zakresie inwestycji w sektorze usług biznesowych, jaki typ firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych są w stanie przyciągnąć w największym stopniu oraz które z badanych miast maj w tym zakresie największy potencjał. W ramach prac nad raportem oceniono między innymi poziom rozwoju i dostępności infrastruktury społecznej i gospodarczej w miastach średnich, wyposażenie instytucjonalne i jego jakość pod kątem potrzeb inwestorów, twarde czynniki atrakcyjności inwestycyjnej, w tym dostępności transportowej oraz dostępnej powierzchni biurowej i inwestycyjnej, kapitał ludzki i dostępności wykwalifikowanych kadr, w szczególności w zakresie usług finansowo - księgowych, informatyki o poziomu znajomości języków obcych.

Jak podkreślają autorzy raportu głównymi przewagami miast takich jak Piła mogą być niższe koszty prowadzenia działalności (przede wszystkim koszt najmu powierzchni biurowej oraz oczekiwania płacowe pracowników) oraz niższa rotacja kadry.

źródło: propertynews.pl
fot. asta-net

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group