Drugi publiczny żłobek w powiecie złotowskim

10.03.2019   Autor: Jakub Sierakowski

W Lipce powstanie żłobek. Władze gminy otrzymają na ten cel rządową dotację. Będzie to drugi po Krajence, publiczny żłobek w powiecie złotowskim.

-Musimy utworzyć żłobek do końca tego roku. Właśnie otrzymaliśmy z rąk wiceministra pracy i i wojewody wielkopolskiego promesę, w najbliższych dniach podpiszemy umowę na tę dotację. Po czym rozpiszemy przetarg i chcielibyśmy, żeby ten żłobek powstał jak najszybciej. Takim ostatecznym terminem na uruchomienie placówki jest styczeń 2020, ale postaramy się, żeby ten żłobek powstał jak najwcześniej - mówi Przemysław Kurdzieko, wójt Lipki

Czyli jesienią tego roku – ten termin jest teraz najbardziej prawdopodobny. Żłobek będzie się mieścił w budynku obecnej Szkoły Podstawowej na ulicy Gajowej. Część uczniów zostanie przeniesionych do placówki na ul. Szkolnej, a zwolnione pomieszczenia zostaną zaadoptowane na potrzeby żłobka. Początkowo gmina planuje przyjąć 20 dzieci. Prawdopodobnie w późniejszym czasie liczba miejsc dla maluchów zostanie zwiększona. Na utworzenie żłobka gmina dostanie dotację w wysokości 600 tysięcy złotych. 150 tysięcy musi wyłożyć z własnej kieszeni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group