Sala Ślubów w Pile przeniesiona

09.03.2019|Autor: Artur Maras

Nowa Sala Ślubów w Pile. Małżeństwa będą zawierane nie w budynku Urzędu Miasta, a w Sali Kameralnej Regionalnego Centrum Kultury. Od teraz ma być ładniej, przestrzenniej, a przede wszystkim bardziej komfortowo.

-Zmianę Sali Ślubów uważam za dużą zmianę. Natomiast uważam, że na lepsze. Otrzymaliśmy do dyspozycji piękną wyremontowaną salę, która będzie pełnić funkcję reprezentacyjną, zapewni nam te warunki godne do zawierania związków małżeńskich – tłumaczy Krystyna Podkowa, kierownik USC w Pile

Ma to być pewien powrót do tradycji bowiem w latach ’80 przez krótki czas udzielano już w tym miejscu ślubów. Sala Kameralna nie zmienia zarazem swojego przeznaczenia i nadal ma być wykorzystywana także na różnego rodzaje spotkania autorskie czy zajęcia organizowane przez RCK. W poprzednim roku w USC udzielono 360 ślubów. Przenosiny Sali Ślubów usprawnią organizacje samej ceremonii oraz umożliwią gościom weselnym swobodne przemieszczanie się. W dotychczasowym miejscu przy kilku ślubach pod rząd panował bowiem ścisk. Dawna Sala Ślubów zostanie wykorzystana na potrzeby Urzędu Miasta. W nim także pozostają Biura Stanu Cywilnego w których załatwiane są formalności związane z zawarciem małżeństwa.

Przeczytaj więcej o: kierownik USC w Pile, Krystyna Podkowa, regionalne centrum kultury w pile, sala ślubów w Pile, Sala Ślubów w RCK w Pile, śluby cywilne w RCK w Pile, urząd miasta piła, Urząd Stanu Cywilnego w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • witcher

  ślub,jedyna przyczyna rozwodów 😉

  • GieZlo

   Wśród tych, co nie mają ślubu “rozwodów” jest zdecydowanie więcej ponieważ dużo łatwiej się rozejść. Ślub jest chociaż w pewnym stopniu hamulcem!

   • witcher

    to dlaczego tzw,,wolne związki”są trwalsze?

    • Grajux

     A gdzie Pan ma jakiś dowód na to? Jeśli chodzi o rozwody ich liczbę oraz liczbę rozejść w “wolnych związkach” nie da się porównać. Chyba, że są jakieś dane co do związków.

     Pewnie jakby zliczyć to zdecydowanie więcej jest rozpadów tych “wolnych związków” niż osób po ślubie. Chociaż jak mówię nie da się udowodnić, bo nie ma żadnych danych na poparcie mojego zdania jak i Pańskiego.

     • witcher

      były badania i jest to udowodnione,a pan tylko trwozliwie broni,,tradycyjnego modelu rodziny”,tak jak kato-prawicowych bredni,ze przemoc domowa dotyczy tylko związków nieformalnych

     • Grajux

      To proszę wskazać te badania? 🙂 może Pan linka podesłać 🙂

      I najlepiej z liczbami, ile było rozstań w związkach bez ślubu a ile jak już był ślub 🙂

 • dlaczego??

  “Sala Ślubów w Pile przeniesiona”
  https://www.youtube.com/watch?v=fFl7hEVSE1Q

 • 1

  Dajcie jeść Pani Kierownik USC!