Hip-hopowe święto Rytm Ulicy coraz bliżej

09.03.2019   Autor: Artur Maras
---

Największa impreza taneczna w regionie czyli Rytm Ulicy coraz bliżej. W tym roku Piła stanie się stolicą hip-hopu w dniach od 5 do 7 kwietnia. Nadal ustalane są szczegóły tego wydarzenia. Organizatorzy zdradzają, że do miasta przyjadą największe światowe nazwiska hip-hopowej sceny.

Rytm Ulicy to największa i najbardziej prestiżowa impreza hip-hopowa w Polsce. Sztab organizacyjny do późnych godzin wieczornych obradował nad tegorocznym przebiegiem tego wydarzenia. A wszystko to na miesiąc przed tym jak do Piły tłumnie przyjadą tancerze z kraju i Europy.

- Mamy osiemnastą edycję tej imprezy. Ona przez lata nabrała swojego charakteru, który nie jest typowym turniejem tanecznym ale jest też takim zjazdem, spotkaniem, czymś więcej co się tworzy wokół tego wydarzenia. No i myślę, że ludzie dlatego biorą chętnie w nim udział - mówi Gniewko, tancerz, fotograf Rytmu Ulicy.

I to nie tylko rywalizujący ze sobą tancerze, ale wielu światowej sławy choreografów i międzynarodowe jury. Nie inaczej ma być w tym roku. Na specjalne zaproszenie organizatorów do Piły z Nowego Jorku przylecą twórcy kultury hip-hopowej.

- To są faceci, którzy wiedzą co stworzyli. Jest to Marquest, Ruberband i Pikabu to są ludzie, którzy pochodzą z Bronxu gdzie tam właśnie powstała kultura hip-hop i taniec hip-hop - wyjaśnia Sławomir „Bizon” Wegner, organizator Rytmu Ulicy.

Nowością tegorocznej edycji Rytmu Ulicy będzie kategoria cramp. W jej trakcie tancerze w bitwach jeden na jeden będą pokazywać swoje najlepsze umiejętności. Powstanie także specjalne studio w którym komentowane będą zmagania tancerzy i przeprowadzane wywiady. Bez względu na to kto wygra tę taneczną rywalizację to i tak najważniejsza ma być dobra zabawa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group