Do aresztu za śmiertelny wypadek. Kierowca był pijany

06.03.2019|Autor: Redakcja

23-latek, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym trafił na 3 miesiące do aresztu. Wczoraj zadecydował o tym sąd w Wałczu. Mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu i pomimo zakazu sądowego.

Do wypadku doszło kilka dni temu, w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej W 178, na odcinku drogi Chwiram- Wałcz.

23-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, będąc pod wpływem alkoholu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

W wypadku śmierć na miejscu poniósł 23-letni pasażer. Okazało się, że kierujący prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości oraz mimo wydanego wcześniej zakazu sądowego. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało u niego wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala w Wałczu, gdzie do czasu poprawy jego stanu zdrowia nadzór nad nim sprawowali policjanci. Kiedy wczoraj decyzją lekarzy mężczyzna został zwolniony, trafił początkowo do policyjnego aresztu – informuje asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wałczu postanowił zastosować wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Przeczytaj więcej o: Do aresztu za śmiertelny wypadek. Kierowca był pijany, KPP Wałcz, policja w wałczu

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.