Będą nowe mosty na DK11. Kiedy budowa?

20.02.2019|Autor: Artur Maras

Dwa mosty w Ujściu, znajdujące się w ciągu drogi krajowej nr 11 czeka gruntowna przebudowa. Obiekty są w złym stanie i wymagają pilnego remontu – wykazała ekspertyza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej nowych mostów.

– Tak naprawdę będą budowane dwa nowe obiekty przez rzekę Gwdę i Noteć w ciągu Drogi Krajowej nr 11 w Ujściu. Jak dostaniemy wszystkie elementy, projekt, później kolejnym etapem jest uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i oczywiście ogłoszenie postępowania przetargowego i wybór wykonawcy na realizację ale warunkiem koniecznym do tego jest uzyskanie finansowania, więc jeżeli uzyskamy finansowanie to będzie realizacja – tłumaczy Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA w Poznaniu.

Zlecenie dokumentacji projektowej to pierwszy krok w realizacji tej inwestycji. Za niemal 290 tys. zł. wykona ją firma z Gdańska. Wykonawca ma ponad rok na stworzenie trzech koncepcji budowy wspominanych mostów. Jednocześnie Generalna będzie poszukiwać środków na realizacje tego zadania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zostanie rozpisany przetarg.

Mosty powstały w 1954 roku. Z przeprowadzonej ekspertyzy wynika, że są w fatalnym stanie i wymagają pilnej przebudowy. Niestety na tym etapie GDDKiA nie jest w stanie określić kiedy nowe obiekty miałyby powstać.

Przeczytaj więcej o: Alina Cieślak, Będą nowe mosty na DK11. Kiedy budowa?, Będą nowe mosty na DK11. Kiedy?, Dwa mosty w Ujściu, mosty ujście, remont drogi ujście, remont drogki krajowej nr 11 ujście, rzecznik GDDKiA w Poznaniu

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • nert

    jak to powiedzieli urzędnicy – jak zaczną budować nowe mosty to można zapomnieć o obwodnicy na następne 20-30 lat

  • GieZlo

    Nie ma pieniędzy? Tzn., że na budowę obwodnicy w ciągu S11 też nie ma? Są tylko na projekt? Bo gdyby były, to nie widział bym problemu z przesunięcia ich części na budowę mostów.