Za dużo filozofów, za mało kucharzy i fryzjerów

12.02.2019   Autor: AK
---

Filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy oraz monterzy maszyn i urządzeń, a także pracownicy poligraficzni - osoby z takim wykształceniem nie będą mieć łatwo w znalezieniu pracy w zawodzie. W Wielkopolsce fachowców w tych dziedzinach jest zbyt dużo.

Barometr Zawodów podał aktualne dane dotyczące też najbardziej poszukiwanych zawodów w Wielkopolsce. Na pracę w zawodzie mogą liczyć m.in. kucharze, fryzjerzy, czy lekarze. Na tej liście są także administratorzy stron internetowych, agenci ubezpieczeniowi i tak rzadkie zawody jak archiwiści i muzealnicy.

Nieustannie brakuje fachowców mechaników oraz fachowców w zawodach budowlanych, w tym betoniarzy i zbrojarzy, cieśli i brukarzy. Na pracę w wyuczonym zawodzie mogą liczyć także biolodzy i biochemicy, cukiernicy, ekonomiści, fizjoterapeuci i masażyści a także floryści i kosmetyczki.

W naszym regionie brakuje też listonoszów i kurierów, a także masarzy i przetwórców ryb, ogrodników i sadowników. Duży popyt jest także na zawody związane z opieką. Pracę bez problemu powinny znaleźć opiekunki dziecięce, przedszkolanki, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, a także pracownicy socjalni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group