Pilski Bank Żywności czeka na remont

05.02.2019   Autor: Artur Maras
---

Duże zmiany czekają Pilski Bank Żywności. Dzięki umowom podpisanym m.in. z Gminą Piła trwa remont pomieszczeń, w których znajduje się siedziba banku. Usprawni to funkcjonowanie placówki oraz umożliwi magazynowanie i dystrybucję jeszcze większej ilości żywności.

- Całkowicie się przeorganizowujemy. Do tej pory naszym priorytetem było zaopatrzenie osób biednych w żywność. Dzisiaj na działalność banków i na kwestię niemarnowania żywności patrzy się jednak w całej Europie, na całym świecie pod innym kątem. Zaczynam zauważać, że marnując żywność, marnujemy wodę, marnujemy energię, zanieczyszczamy środowisko, że to jest bardzo poważny problem ekologiczny - mówi Mieczysław Augustyn, senator RP, prezes Pilskiego Banku Żywności.

Dlatego też Banki Żywności w tym ten pilski, potrzebują pomocy i zmian organizacyjnych po to, aby jeszcze lepiej sprostać obecnym wyzwaniom. Gmina Piła przekazała 20 tys. zł na wsparcie pilskiego banku. Pieniądze te mają być przeznaczone na pozyskiwanie i dystrybucję żywności.

Pilski Bank Żywności przedłużył także z Gminą Piła dzierżawę obiektów, w których znajduje się jego siedziba. Pozwoliło to na remont obiektu i jego rozbudowę. Wykonano naprawę dachu i ocieplono elewację. W nieużywanym dotąd pomieszczeniu powstaje nowy magazyn o powierzchni 300 m kw. Dzięki temu nie będzie konieczności wynajmowania magazynów od firm zewnętrznych.

Bank Żywności podpisał też porozumienie z Urzędem Marszałkowskim. Umowa usprawni pozyskiwanie i dystrybucję żywności. Umożliwi także przeprowadzenie kampanii edukacyjnej wśród najmłodszych o niemarnowaniu żywności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group