Remont torowiska na pilskim dworcu PKP

04.02.2019|Autor: AK

Trwa przebudowa peronu trzeciego na pilskim dworcu kolejowym. To drugi etap remontu linii kolejowej Piła – Poznań realizowanego za dotacji unijnej.

– Jest to inwestycja, która przebiega zgodnie z harmonogramem i w zasadzie będzie zakończona w drugiej połowie tego roku. Wówczas będzie mógł się odbywać ruch kolejowy w pełnym wymiarze. Natomiast, oczywiście prace kosmetyczne potrwają do końca tego roku. Tym niemniej podstawowe prace torowe do połowy tego roku będą zakończone
– zapewnia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Po zakończeniu przebudowy linii kolejowej na trasie Piła – Poznań zwiększy się liczba połączeń kolejowych. W ciągu doby zamiast 11 par pociągów na tej trasie będzie kursować 21 par.

Modernizacja tej linii pochłonie ponad 600 mln zł, a wartość dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to ponad 400 milionów złotych. To najdroższa inwestycja w Wielkopolsce realizowana w tej perspektywie unijnej. Po jej zakończeniu czas podróży z Piły do Poznania skróci się do 1,20′.

Przeczytaj więcej o: dworzec piła, linia kolejowa poznań piła, pkp piła, Remont torowiska na pilskim dworcu, Remont torowiska na pilskim dworcu PKP, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, wojciech jankowiak

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  Kiedy drugi tor do Poznania?

  • Wujek Dobra Rada

   Już odpowiadam. Nigdy. Kiedy remont dworca PKP w Wałczu? Nigdy.
   I wszystko jasne. Po co jakiś tam drugi tor, skoro czas przejazdu skróci się aż o 40min. Dopóki nie padnie kibel na szlaku oczywiście rzecz jasna. To samo tyczy się wałeckiego dworca. Po co remontować? Niech ludzie marzną.