Market Kaufland ewakuowany. Informacja o bombie

29.01.2019|Autor: Paweł Różycki

Dziś przed godz. 12.00 ewakuowano klientów oraz personel marketu Kaufland w Pile. Ewakuacja była spowodowana informacją o podłożeniu w markecie ładunku wybuchowego. Również drogi dojazdowe do sklepu zostały zablokowane. Alarm okazał się fałszywy.

Na skrzynkę mailową dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile wpłynęła wiadomość, o tym że o godzinie 14.00 na terenie jednego z pilskich marketów ma wybuchnąć bomba. W związku z tą informacją na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Chwilę później dotarła specjalna grupa rozpoznania minersko- pirotechnicznego, również z naszej jednostki, a także przewodnik z psem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na miejscu pracują także policjanci z Wydziału Kryminalnego, są to funkcjonariusze operacyjni, a także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego – powiedziała podkomisarz Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Przy przeczesywaniu marketu nie znaleziono niczego podejrzanego. To już drugi anonim o podłożeniu bomby, który w tym tygodniu otrzymali policjanci. W poniedziałek groźba dotyczyła Urzędu Miasta w Pile. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi do ośmiu lat więzienia.

 

Przeczytaj więcej o: bomba kaufland piła, bomba piła, ewakuacja kaufland Piła, kaufland pila, ładunek wybuchowy kaufland piła, ładunek wybuchowy piła, policja piła, żaneta kowalska

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Z

  Pomimo radiowozów blokujących drogi dojazdowe, część usilnie jednak starała się wjechać… i jak takich określić bez używania słów obraźliwych? Pytanie retoryczne oczywiście.

 • Grajux

  To za tydzień znów jakieś dzieciaki złapią. Może tak za takie zabawy publikować dane osoby co robi sobie takie żarty oczywiście koszty akcji w 100% powinny być pokryte przez osobę dzwoniącą (najlepiej pracami społecznymi do czasu odpracowania – czyli pewnie z 5-10 lat). Nawet nie miesiąc temu było na Dąbrowskiego to samo.

  • Janina

   >>>Co ludzie sobie myślą robiąc coś takiego.
   Nic nie myślą. Nie posiedli takiej umiejętności.

 • troll

  na stuwkę ktoś z kąkuręcji

  • Z

   Na stówkę to jest Ci potrzebny słownik, konkurencie. 😀

   • troll

    muwisz? po co mi?