Wybory uzupełniające w Ujściu, Szydłowie i w Krzyżu

19.01.2019|Autor: Magdalena Lach

Wybory uzupełniające w okręgu pilskim już w tę niedzielę. Głosujący wybierać będą radnych w swojej gminie. Do urn pójdą mieszkańcy w trzech gminach, w okręgach jednomandatowych.

W Ujściu, Szydłowie i w Krzyżu Wielkopolskim odbędzie się głosowanie, które rozpocznie się o godz. 7, będzie trwało do 21, podobnie, jak w dużych wyborach, które będą miały miejsce jesienią ubiegłego roku – mówi Renata Kurzajczyk, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Pile

Mandaty wybranych jesienią radnych trzeba było wygasić na skutek jednoczesnego wyboru tych kandydatów na wójta bądź burmistrza. Zmiany dotyczą w sumie pięciu miejscowości, ale w dwóch nie będzie konieczne głosowanie, bo tam do rady startuje tylko jeden kandydat.

Przeczytaj więcej o: dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Pile., Krzyż Wielkopolski, Renata Kurzajczyk, Szydłowo, ujscie, wybory Krzyż Wielkopolsie, wybory Szydłowo, wybory Ujście, wybory uzupełniające w okręgu pilskim

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • plaft

  W Ujściu nie ważne kto liczy głosy – wygrywają i tak ludzie ……….

  • Kama

   To proponuję następnym razem zasiąść w komisji liczącej głosy, a wówczas na pewno nie zdarzy się żadna pomyłka! Mam jednak nadzieję, że w Mirosławiu wygra faktycznie osoba, która będzie godnie reprezentować tą wieś i nie ważne z jakiego ramienia startuje.

  • Grajux

   Ludzie potrafią marudzić a zamiast siąść w komisji to przecież czasu nie mają, wolą pojęczeć na forach 🙂 Jak wcześniej proszę do komisji do wyborów i pilnować liczenia głosów ale pewnie i wtedy jakiś powód się znajdzie do marudzenia.