Podczas WOŚP zebraliśmy rekordową sumę

14.01.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj dwudziesty siódmy raz. Na oficjalne wyniki całej zbiórki trzeba jeszcze poczekać. Kwoty, które udało się zebrać podają na razie sztaby z naszego regionu. Wszystko wskazuje na to, że zbiórki kolejny raz były rekordowe.

W Pile największy sztab znajdował się w Regionalnym Centrum Kultury. Kwestowało 140 wolontariuszy, a na scenie występowały zespoły muzyczne, piosenkarze i tancerze. Udało się zebrać rekordowe ponad 118 tysięcy złotych. Dużą popularnością cieszyły się licytacje.

- Z licytacji było ponad 25 tysięcy złotych, tutaj był absolutny rekord. Jeżeli chodzi o moje doświadczenia osoby, która stoi na scenie, to jest zawsze bardzo trudne. Nigdy nie wiemy, czy atmosfera będzie odpowiednia, czy osoby będą chciały brać udział w tej zabawie - mówi Stanisław Dąbek, szef sztabu WOŚP przy RCK w Pile.

Atmosfera dopisała, a w efekcie wylicytowano m.in. koszulkę Michała Kubiaka za 3100 zł oraz dzień w Warszawie z Mieczysławem Augustynem za 3600. Licytowano także przedmioty wystawione przez Telewizję Asta: film „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież” z autografem reżysera oraz unikalną koszulkę z powstańczym motywem. Kolejny pilski sztab znajdował się w Szkole Podstawowej nr 11. Tam za 1000 złotych wylicytowano płótno WOŚP z autografem Jurka Owsiaka. Ogółem zebrano 91 500 złotych, a pracowało niemal 100 wolontariuszy.

- Zapisało się 90 wolontariuszy, na miasto wyszło około 85. Oprócz tego mieliśmy też imprezy towarzyszące i tam również zbieraliśmy pieniądze - informuje Blanka Ratajczyk, szefowa sztabu WOŚP przy SP nr 11 w Pile.

Jak chociażby bieg „Pobij dystans z sercem”. Niemal 900 pilan pobiegło na stadionie przy ulicy Żeromskiego i wspomogło zbiórkę, tak jak firma ASTA-NET, partner biegu. Pracowity dzień był także w Złotowie. Tam także wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania.

- Po raz kolejny mamy rekord – 69 500 złotych, czyli dużo dużo więcej, niż w ubiegłym roku. Jesteśmy szczęśliwe, impreza wyszła fantastycznie, mnóstwo mieszkańców, wolontariuszy -
zapewnia Sylwia Kasprzyk-Cichoń, szefowa sztabu WOŚP w Złotowie.

W Wałczu wylicytowano m.in. rejs z burmistrzem Maciejem Żebrowskim za 1600 zł oraz płytę zespołu „Majtki bosmana” z koncertem unplugged za 2300.

- W tamtym roku zebraliśmy niespełna 50 tysięcy, w tym roku jest to 72 500, plus jest jeszcze nieprzeliczona waluta obca, jak również różne złoto, kolczyki, srebro, które jest w bezpiecznych kopertach i będzie przeliczone - wyjaśnia Barbara Radkiewicz, szefowa sztabu w Wałczu.

Rekordowo było także w pozostałych miastach. W Trzciance zebrano 80 tysięcy złotych, a w Chodzieży ponad 59 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group