Asta Video Fest

Piłka nożna w Pile ma się coraz lepiej. Sukcesy KP Piła

11.01.2019   Autor: Mateusz Ryczek
---

W sali Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile odbyła się gala podsumowująca 2018 rok w wykonaniu Klubu Piłkarskiego Piła. Opowiedziano na niej o krótkiej, trzyletniej historii klubu, a także o planach na następny rok i dalszą przyszłość.

W uroczystości uczestniczyli członkowie zarządu klubu, trenerzy poszczególnych drużyn, ich zawodnicy, sponsorzy oraz kibice. Z kolei na scenie przemawiali między innymi: Przemysław Wojcieszak (prezes KP Piła), Rafał Ulatowski (szef szkolenia w akademii Lecha Poznań), Adam Luboński (prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile), Piotr Głowski (prezydent Piły), Jacek Bogusławski (członek zarządu Województwa Wielkopolskiego) oraz Krzysztof Rauhut (właściciel Studia K2, jeden ze sponsorów klubu).

- Głównym celem gali było docenienie pracy i wysiłku naszych zawodników, kadry trenerskiej, zarządu, sponsorów i wszystkich osób zaangażowanych w naszym projekcie. Myślę, że cel osiągnęliśmy, uroczyście podsumowując rok 2018. Była to też dobra okazja, aby pokazać, co i jak zrobiliśmy oraz kto za tym stoi - powiedział Przemysław Wojcieszak.

Podczas gali powiedziano o dotychczasowych osiągnięciach wszystkich drużyn KP Piła (juniora młodszego, starszego oraz zespołu seniorskiego), uhonorowano zawodników, za którymi zmagania w rundach jesiennych swoich rozgrywek, a także przestawiono plany. Sporo mówiono także o współpracy z ratuszem, sponsorami i Lechem Poznań, z którym KP Piła ma podpisać umowę partnerską. Ważnym wątkiem pojawiającym się w wypowiedziach przemawiających była infrastruktura.

- Chcemy utrzymać tempo rozwoju, które sobie narzuciliśmy. Przede wszystkim profesjonalne szkolenie młodzieży, wzmacnianie drużyny seniorskiej, poprawa infrastruktury - głównie treningowej. Mamy nadzieję, że obecna i planowana współpraca z prezydentem, MOSiR-em i Lechem Poznań pomoże nam te cele zrealizować - podsumował Wojcieszak.

Po rundzie jesiennej B-klasy KP Piła prowadzi w ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów. Pilanie mają osiem oczek przewagi nad drugą Koroną Dębno. Ekipy juniora starszego i młodszego także są liderami swoich rozgrywek; z - kolejno - 19 i 25 punktami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group