Wydarzenie kulturalne roku

03.01.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Salon Pilski ART to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. W piątek na wernisażu w galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile przybyło wielu znamienitych gości. Pod względem artystycznym był to jeden z ciekawszych przeglądów.

Można powiedzieć, że tutaj 2/3 artystów, którzy dzisiaj się prezentują debiutowało właśnie na salonie pilskim. Impreza trwa 42 lata, to jest piękny dorobek i dla młodych artystów to jest coś niezwykłego prezentować swoje prace koło takich mistrzów jak Alfred Aszkiełowicz, Andrzej Tomaszewski czy Danuta Pisarek. To są bardzo mocne nazwiska w skali Polski, a prezentować się na debiucie albo będąc artystą na dorobku to jest wielkie wyróżnienie i zaszczyt- powiedział Edmund Wolski, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Na 42. Salonie ART zaprezentowało się 38 artystów i ponad 100 dzieł. Możemy zobaczyć prace malarskie, fotografie, grafiki czy rzeźby. Na wernisażu ogłoszono również artystę, który od stycznia będzie pełnić funkcję etatowego plastyka w galerii. Została nim dr hab. Elżbieta Wasyłyk, co przez zgromadzonych gości zostało przyjęte z aplauzem.

Tegoroczną debiutantką na salonie była pochodząca z Piły Małgorzata Czyż. Zajmuję się ona malarstwem sztalugowym, szkłem artystycznym oraz konserwacją i restauracją malarstwa i rzeźby polichromowanej. Wystawę w BWAiUP będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group