Szpitalny Oddział Ratunkowy po remoncie

20.12.2018   Autor: Artur Maras
---

Zakończyła się przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Pile. Inwestycja warta 8 mln złotych została przeprowadzona ze wsparciem środków unijnych. Dzięki przebudowie pacjenci trafiający na SOR mają być obsługiwani szybciej i bardziej komfortowo. Do szpitala trafiła także nowa karetka.

Przy 2 mln wkładzie własnym powiatu pilskiego i pozyskanych 6 mln zł środków unijnych miejsce to zmieniło się nie do poznania. Prace budowlane trwały niemal rok.

- Szczególnie chciałem podziękować personelowi Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dlatego, że przez cały czas remontu w którym trzeba było wyłączać całkiem spore obszary. Szpitalny oddział Ratunkowy nie przestał funkcjonować nawet na przysłowiowe 5 minut - mówi Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Przebudowa wnętrz i nowa rampa dla karetek to nie wszystko. Inwestycje wiązała się także z doposażeniem oddziału.

- Mamy sporo nowego sprzętu ratującego życie - dodaje Krzysztof Jarzyński, kierownik SOR-u.

Których w ciągu roku przez pilski SOR przewija się nawet 30 tys. Teraz dzięki zakończonej inwestycji pacjenci potrzebujący pomocy mają być przyjmowani szybciej. Będą też leczeni w komfortowych warunkach.

- Oczywiście nie spoczywamy na laurach. Kolejne inwestycje już są w planach. Mam nadzieję, że jeżeli utrzymamy tempo, które sobie narzuciliśmy 4 lata temu będzie utrzymane, to nasza jednostka stanie się w pełni nowoczesną jednostką, to jest za jakieś sześć, siedem lat
- zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Szpital Specjalistyczny w Pile otrzymał także nowa karetkę. Pojazd jest w pełni wyposażony w aparaturę do ratowania życia. Karetka będzie stacjonowała w Ujściu, zastępując tę bardziej wysłużoną. Starszy model będzie służył szpitalowi do transportu pacjentów. I w tym przypadku udało się pozyskać środki zewnętrzne.

250 tys. zł wyłożył wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann a powiat pilski dołożył niemal 90 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group