12 mln złotych nadwyżki w budżecie Piły

20.12.2018   Autor: Artur Maras
---

Rada Miasta Piły przyjęła budżet na 2019 rok. Dochód gminy ma wynieść ponad 340 mln złotych a nadwyżka 12 mln. Jakie zadania znalazły się w przyjętym budżecie?

Na wczorajszej sesji radni przyjęli uchwałę budżetową na 2019 rok. A ten jak zapewniał przed głosowaniem prezydent ma być kolejnym rokiem rozwoju gminy.

- Staramy się w bardzo zrównoważony sposób działać. Tzn myślimy i o tym, że trzeba inwestować i o tym, że trzeba powodować, żeby w mieście żyło się nie tylko dobrze infrastrukturalnie, a dobrze w różnych innych kontekstach, kultury, sportu, tego co się dzieje na co dzień - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Za było 13 radnych Koalicji Obywatelskiej oraz Porozumienia Samorządowego.

- Moim zdaniem jest taki dosyć bezpieczny tzn. nie ma tam jakichś wielkich fajerwerków. Myślę, że w trakcie przyszłego roku porozumienie samorządowe będzie wnosiło pewne rzeczy, które do tego budżetu się odnosiły i na pewne rzeczy będzie zwracało uwagę - mówi Zbigniew Pyziak, radny Porozumienia Samorządowego.

Od głosowania wstrzymało się 5 radnych z Prawa i Sprawiedliwości.

- Z powodów takich, że nie braliśmy udziału w pracach przygotowania tego budżetu i planowaniu. Brakuje nam też tam pieniędzy i założeń, które spełnią budowę mieszkań komunalnych. Wiemy, że 450 wniosków czeka. Nie ma w tej chwili na to propozycji - tłumaczy Tomasz Słoboda, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Dochody w przyszłorocznym budżecie planowane są na poziomie 340 mln złotych.

- Oczywiście budżet będzie w miarę czasu zwiększany. W ramach pozyskiwania środków, dotacji od wojewody czy też z Urzędu Marszałkowskiego. Budżet inwestycyjny to ponad 33 mln złotych. Myślę, że w miesiącu styczniu, lutym zwiększy się o kolejne 4 mln złotych w związku z pozyskanymi pieniędzmi na przebudowę ulicy Bydgoskiej i inwestycjami w drogach powiatowych. Myślę tutaj o ulicy Kamiennej - dodaje Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

Wydatki mają wynieść 328 mln. Daje to niemal 12 mln zł nadwyżki budżetowej, która będzie przeznaczona m.in. na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Wiele z zapisanych zadań w budżecie na 2019 rok to kontynuacja wcześniejszych działań. Mowa tu m.in. o przebudowie pilskich plant i wiążącej się z tym budowy skateplazy, a także centrum przesiadkowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group