Kolędy flamenco? Taki koncert w Muzeum Okręgowym

19.12.2018   Autor: Redakcja
---

Koncert kolęd flamenco w wykonaniu Jakuba Niedoborka oraz Jakuba Polanowskiego z zespołu Por Fiesta już w piątek 21 grudnia o godz. 18:00. Koncert organizuje Muzeum Okręgowego w Pile, a w czwartek 27 grudnia o godz. 17.00 wernisaż wystawy „Powstanie Wielkopolskie 1918/19 w regionie nadnoteckim”.

Zespół powstał w 1998 r. Dziś koncertuje na terenie całego kraju, występuje w radio i telewizji. Czerpiąc z surowego nurtu puro flamenco, nie stroni zarazem od współczesnego brzmienia, starając się zaspokoić oczekiwania słuchaczy różnego typu.

Stąd też wśród dokonań zespołu znajdują się zarówno koncerty kameralne, jak i imprezy rozrywkowe. Jest to możliwe dzięki szacunkowi, jakim członkowie zespołu darzą flamenco. Ta piękna i stara sztuka, mimo iż pochodzi z odległej nam Andaluzji, w interpretacji Polaków nie traci nic ze swojej wartości. O jej powodzeniu decyduje bowiem wrażliwość, temperament i żywiołowość – atrybuty, których artystom z Por Fiesta nie brakuje.

Natomiast wystawa zorganizowana z okazji 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zaprezentuje pamiątki związane z wydarzeniem, m.in. mundury, broń, proporce, dokumenty i zdjęcia, zarówno ze zbiorów Muzeum okręgowego w Pile, jak i miejscowych kolekcjonerów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group