Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile z nagrodą

18.12.2018   Autor: Artur Maras
---

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile zwyciężyło w wielkopolskiej edycji konkursu Barwy Wolontariatu. Statuetkę i czek na 4 tys. zł wręczono w Poznaniu podczas uroczystej gali. Nagroda przyznana dla pilskich wolontariuszy to także docenienie ich wieloletniej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

- Głównym zadaniem Centrum Wolontariatu jest pośredniczenie między tymi, którzy potrzebują pomocy a tymi, którzy tę pomoc chcą świadczyć. U nas jest baza tych, którzy chcą. Do nas zgłaszają się Ci, którzy potrzebują i po prostu kojarzymy ich, że tak powiem i dbamy o to, żeby wolontariusz był tam doceniony, żeby był ubezpieczony, żeby miał podpisaną umowę wolontariacką. Rejestrujemy czas jaki wolontariusze poświęcają na swoją pracę
- tłumaczy Andrzej Sadkowski, prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile.

Dobrowolną i bezpłatną. Wolontariusze kierują się bowiem zasadą poświęcania swojego wolnego czasu innym. Wolontariusze widziani są najczęściej na różnego rodzaju miejskich wydarzeniach, zbiórkach jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy zbiórka żywności oraz imprezach sportowych jak chociażby w trakcie Półmaratonu Philipsa.

Pomagają także w szkołach, czy Domu Pomocy Społecznej. Najmłodsi wolontariusze chodzą do pierwszej klasy szkoły podstawowej – najstarsi to seniorzy. Łącznie w bazie zarejestrowanych jest ponad 1500 osób.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile działa od 2006 roku. Jest to jedyna organizacja w północnej Wielkopolsce, która całkowicie poświęca swoją działalność wolontariuszom i beneficjentom korzystającym z ich pomocy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group