46 prymusów w subregionie pilskim

18.12.2018   Autor: Artur Maras
---

46 osób z pięciu powiatów północnej wielkopolski otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów a 10 z nich to uczniowie powiatu pilskiego. Granty przyznawane są najzdolniejszym uczniom, którzy osiągają najwyższe wyniki w nauce.

- To jest zawsze można powiedzieć kwiat młodzieży polskiej. Ta młodzież dalej się kształci, zdobywa wykształcenie wysokie, dochodzi do pewnych stanowisk, zyskuje aprobatę społeczną i jest to po prostu ta kadra, która daje przykład innym w przyszłości a w tej chwili jest to młodzież, która daje przykład innej młodzieży, że warto się uczyć i rozwijać swoje pasje bo to nie jest tylko żmudna praca, to jest po prostu rozwijanie swoich zdolności - przekonuje Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, którzy otrzymali z wyróżnieniem promocję do następnej klasy, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w danej szkole lub osiągając najwyższe wyniki w konkretnej dziedzinie wiedzy. W tym roku w Wielkopolsce takie stypendia otrzymało 302 uczniów.

W regionie podlegającym pod pilskie Kuratorium Oświaty, czyli w powiecie chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, wągrowieckim, złotowskim i pilskim było to 46 prymusów. 10 z nich to mieszkańcy powiatu pilskiego. Przez 10 m-cy konta najlepszych uczniów będzie zasilać ponad 200 złotowa kwota.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group