W Pile stanie fabryka oranżady. Działka już kupiona

10.12.2018|Autor: Redakcja

Producent oranżady kupił dwie działki w Pile. Zbyszko zamierza uruchomić produkcję za dwa lata. Pracę w nowym zakładzie ma znaleźć około stu pracowników.

Akt notarialny został podpisany dzisiaj w Urzędzie Miasta. Na jego mocy Gmina Piła sprzedała Zbyszko Company dwie działki przy ul. Młodych za kwotę 1,6 ml złotych. Budowa nowego zakładu ma rozpocząć się w maju przyszłego roku. A pierwsze butelki wody mineralnej i napojów mają zjechać z taśmy w marcu 2020 roku.

– Zakład powstanie bardzo nowoczesny, bardzo wydajny technicznie. Będzie on produkował 100 tys. butelek półtoralitrowych butelek na godzinę. Mówimy to z doświadczenia. Taki zakład posiadamy. Jest to to nasz trzeci zakład – tłumaczy Zbigniew Bojanowicz, właściciel firmy „Zbyszko Company”.

Dwa pozostałe zlokalizowane są w Radomiu i Białobrzegach. Ten powstający w Pile ma produkować około 300 mln butelek wody i napojów rocznie, które dystrybuowane będą na północno-zachodnią część kraju. Firma chce zatrudnić około 100 osób.

– Miałem taką rozmowę z samorządowcami, pytali jak my to robimy, że udaje nam się pozyskiwać tak duże firmy i w tak dosyć krótkim tempie. Odpowiedziałem wtedy w kilku słowach, takich, które myślę, że są kluczowe, że najpierw trzeba mieć wizję – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

A potem jak przekonuje prezydent ryzykowne nakłady na uzbrojenie działek oraz programy wspierające jak platforma praca i współpraca z uczelniami wyższymi. Na ten moment w strefie przemysłowej pozostały ostatnie wolne działki. Znajdują się one w rejonie ul. Wawelskiej. Dlatego też władze Piły przygotowują kolejną dzielnicę przemysłową w okolicach ulic Krzywej i Długosza.

Fabryka oranżady w pilskiej podstrefie?

Przeczytaj więcej o: działki Piła, fabryka oranżady piła, piotr glowski, prezydent Piły, strefa przemysłowa piła, W Pile stanie fabryka oranżady. Działka już kupiona, właściciel firmy „Zbyszko Company”, Zbigniew Bojanowicz, zbyszko piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Stefan Majewski

  A co z Flex i 3,5 tys pracowników

  • airborn

   Przecież już po wyborach.

  • Grajux

   Działkę kupili, więc raczej na darmo jej nie kupowali, a architekci itp wszystkie plany też troszkę czasami zajmuje, zwłaszcza, że to duży zakład ma być. Trzeba poczekać pewnie na przyszły rok zaczną budowę.

 • kajos

  A ja sie zastanawiam skad oni beda tyle wody pobierac

  Czy pobieranie takich ilosci wody (bo przecierz nie beda jej przywozic ) nie bedzie mialo zlych skutkow na srodowisko naturalne
  Moze sie obnizyc i tak niski stan wod gruntowych itp.

  • aa

   Prosto ziemniaczanki!

 • 1

  Bardzo rozbudowany artykuł. Redaktor nawet nie zadał sobie trudu by opowiedzieć co widać na zdjęciu. Dno…

 • John English

  Pewnie nastepny ,,oboz pracy” na umowach smieciowych.
  ,,Agencje pracy tymczasowej” (czytaj:niewolniczej) juz zacieraja rece… 🙁 🙁

  • Krzysztof gustaw

   Jak w Pile budowane są markety, czy galerie to na forach jest lament typu: “po co kolejne markety! W Pile potrzebne są zakłady pracy, fabryki itp.” Jak teraz ma być budowana fabryka, to tym razem: “obóz pracy”. K… mać! Normalnie ręce i nie tylko opadają… Najlepiej brać pińcet oraz zasiłki z pomocy społecznej, siedzieć na dupie i pisać głupie komentarze w necie!

   • John English

    Ja nie jestem przeciw tej fabryce i zgadzam sie z w/w opinia ze ,,zaklad pracy zamiast marketow” tylko ze ja krytykuje SYSTEM WYZYSKU panujacy w Polsce i boje sie-poniekad mam do tego prawo-ze tu bedzie powielony scenariusz :
    ,,agencja pracy + smieciowa umowa + niepewnosc pracownika o ,,jutro”= WYZYSK 🙁

    Jezeli-przykladowo-firma ,,Zbyszko” zapewni UCZCIWE warunki zatrudnienia-to jak najbardziej oby takich solidnych i uczciwych pracodawcow jak najwiecej 🙂 🙂

    Pozyjemy-zobaczymy czy z tej maki bedzie chleb… 🙂

 • Koszmarne występy artystyczne

  No co za samochwalstwo….och och..

 • John English

  Do forumowicza ,,krzysztof gustaw”:

  Ja NIE jestem przeciw tej fabryce i zgadzam sie z w/w opinia ze ,,zaklad pracy zamiast marketow”
  bardzo dobrze ze wlodarze miasta robia te ,,strefy przemyslowe”,sprowadzaja firmy itd. 🙂 🙂

  tylko ze ja krytykuje SYSTEM WYZYSKU panujacy w Polsce i boje sie-poniekad mam do tego prawo-ze tu w Pile bedzie powielony scenariusz :
  ,,agencja pracy + smieciowa umowa + niepewnosc pracownika o ,,jutro”= WYZYSK 🙁 🙁

  Jezeli-przykladowo-firma ,,Zbyszko” zapewni UCZCIWE warunki zatrudnienia-czyli np.
  PRAWDZIWA i dluga umowa o prace a nie jakas ,,smieciowa”
  to jak najbardziej oby takich solidnych i uczciwych pracodawcow jak najwiecej 🙂 🙂

  Pozyjemy-zobaczymy czy z tej maki bedzie chleb… 🙂

  • Grajux

   Im większa konkurencja na rynku pracy tym też pensję powinny rosnąć, jeżeli pracownicy coraz bardziej zaczną naciskać na zmiany. Ukraińcy już tak ratować firm nie będą mogli bo oni wolą do niemiec jak będą tylko mogli tak, więc też zależy od pracowników. Płacą tyle, ludzie przychodzą to czemu zmieniać (tak to widzi firma) i każdy człowiek tak samo postępuje, jak gdzieś mogę zaoszczędzić (bez większych strat jakościowych) to tak się robi. Jakby nie było chętnych to by musieli jakoś spróbować nawet i przez podniesienie pensji czy danie innych umów.

   Od razu mówię, umowy krótkoterminowe poprzez agencję pracy to jedno wielkie zło, jak dla mnie najlepiej jakby takie firmy zlikwidować, ale widać ludzie pracują i ciągle jest bardzo dużo chętnych na taką pracę to nie ma zmian.

   • John English

    Tak calkowicie sie zgadzam 🙂 mozna to tak wlasnie opisac powod
    ,,systemu wyzysku” o ktorym pisalem ze ludzie po prostu sie zgadzaja
    czasem sa zmuszeni na sile (np.kredyt hipoteczny), czasem z glupoty
    nie potrafia i nie chca szukac ,,dalej” lepszej pracy tylko godza sie na
    ,,agencyjne niewolnictwo” tez inny powod
    to tzw. ,,mentalnosc niewolnika” czasem tez kreowana przez media

    podsumowujac-powodow wiele a mianownik ten sam czyli
    brak podejmowania slusznych decyzji i logicznego myslenia 🙁 🙁

    • Grajux

     Ale niestety nie możemy oczekiwać, że to firmy same z siebie zaczną podnosić pensję. Jak zawsze Polak oczekuje, że wszystko się zmieni samo. Trzeba ciężko pracować i walczyć o swoje o podwyżki o awanse, nic za darmo nie ma w tym świecie już.

     Czy ludzie są zmuszeni na siłę, nie wiem, kredyty brali sami więc wszystko jest spowodowane ich decyzjami. Ja nie odpowiadam za ich decyzję ani Państwo ani żadna firma nie odpowiada, za decyzję ludzi jakie podejmują. Każdy może wybrać tak czy inaczej. Może przyjąć inną pracę albo szukać gdzieś indziej jeszcze. Zresztą nikt nie każe mu ciągle pracować i nie szukać sobie lepszej pracy.

 • Trump

  może trzeba w strefie wybudować hotel pracowniczy dla pracowników ze wschodu?

 • kaziu

  100 pracowników: 90 ukraincow, 2 kierownikow, 2 magazynierow, 1 administracja, 2 panie sprzatajace, 3 ochrona obiektu :).

 • POdatnik

  Wręcz wymarzona robota dla przyszłych absolwentów PWSZ. Dzięki takim inwestycjom utrzymamy jednak w Pile wykwalifikowanych fachowców.

 • piotr

  Ciekawi mnie skąd będzie pobierana woda do produkcji. Studnia głębinowa ? Przecież wokół Piły wysychają wszystkie jeziora . Czy to naprawdę przemyślana inwestycja ? Przecież to ewidentne niszczenie środowiska , tak jak SMOG.

  • wodociąg

   z kranu

   • piotr

    Bardziej kojarzycie się mieszkańcom miasta z HYDRANTEM .

  • kajos

   ja wlasnie zmierzalem do tego

   to nie jest jakas tam montownia gdzie sie cos tam skreca tylko fabryka napojow !!!
   tam beda codziennie potrzebne hektoliry wody do produkcji

   jestem ciekawy jak to rozwiarza

   • piotr

    Oczywiście zasugerowałem się Pańskim wpisem . Mam te same wątpliwości . Ciekawi mnie kto ocenił wpływ tej inwestycji na środowisko naturalne . Mam nadzieję , że asta24 zgłębi temat i poda , kto podpisał się pod projektem . Jeśli pogłębią się problemy a przecież latem ciśnienie wody w sieci miejskiej jest skandalicznie niskie to kto za to odpowie?

    • Logik

     Do rzeki blisko

 • John English

  do forumowicza ,,Grajux”

  Tak calkowicie sie zgadzam 🙂 mozna to tak wlasnie opisac powod
  ,,systemu wyzysku” o ktorym pisalem ze ludzie po prostu sie zgadzaja
  czasem sa zmuszeni na sile (np.kredyt hipoteczny), czasem z glupoty
  nie potrafia i nie chca szukac ,,dalej” lepszej pracy tylko godza sie na
  ,,agencyjne niewolnictwo” tez inny powod
  to tzw. ,,mentalnosc niewolnika” czasem tez kreowana przez media

  podsumowujac-powodow wiele a mianownik ten sam czyli
  brak podejmowania slusznych decyzji i logicznego myslenia 🙁 🙁

 • szuwarek

  e dzieci…. spokojnie, wody nie zabraknie, Płotki nie wyschną , przecież wodę z Gwdy zaciągną i juz ! :))))))))))