Pudełko, które może uratować życie

02.12.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Pudełko życia w Złotowie. W małym, plastikowym opakowaniu można trzymać wszystkie informacje o chorobach, czy lekach, które dana osoba bierze. Akcja przeznaczona jest dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Piast”.

Ratownik jak wchodzi, już przed drzwiami widzi, że w tym domu to pudełko jest. A konkretniej – w lodówce. To właśnie tam najczęściej trzyma się pudełko życia. W nim zawarte są wszystkie informacje, które mogą okazać się potrzebne przy interwencji lekarskiej. Od leków i chorób po osoby kontaktowe. Pomysł chwalą złotowianie:
Myślę, że bardzo przydatna inicjatywa, jak na Złotów, niemałe miasteczko.
Jest to bardzo dobra inicjatywa. Można się wiele dowiedzieć, zapytać i poinformować.
Ja uważam, że wspaniała sprawa, oby tak dalej. To jest potrzebne na pewno. A Złotów jest miastem rozwojowym w każdym kierunku, więc i tutaj na pewno się sprawdzi.

Złotów jest także miastem, które się starzeje. Dane pochodzące ze spółdzielni nie pozostawiają złudzeń. Pod „Piast” podlega niemal 4,5 tysiąca osób. Ponad 60% z nich jest w wieku 60+. I to właśnie do takich osób skierowana jest akcja. Akcja, która nie jest w Złotowie nowa.

Jest to jakby kontynuacja inicjatywy miejskiej, która powstała kilka lat temu. Podczas rozmów z mieszkańcami dowiedzieliśmy się, że nie spotkała się ona z szerszym zaangażowaniem, czy aprobatą. W związku z tym postanowiliśmy ją reaktywować i rozszerzyć - wyjaśnia Wojciech Buczek, prezes SM „Piast”.

W efekcie, mimo że termin zapisu na pudełka życia mija dzisiaj, spółdzielnia planuje dalsze ruchy skierowane do mieszkańców. „Piast” wydrukuje ponad 2 tysiące ulotek informacyjnych o akcji, a także chce pomóc mieszkańcom w planowaniu wizyt u lekarzy, którzy wypełnią niezbędną kartotekę. Pudełka życia mają trafić do lokatorów w ciągu dwóch miesięcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group