Koalicja PS i PiS w powiecie pilskim

24.11.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Porozumienie Samorządowe i PiS będą rządzić w powiecie pilskim. Na inauguracyjnej sesji Rady Powiatu przypieczętowano tę koalicję. W efekcie duże zmiany zaszły w zarządzie powiatu.

Nie zmienił się za to starosta pilski. Tę funkcję nadal będzie pełnił Eligiusz Komarowski. W głosowaniu pokonał kandydata Koalicji Obywatelskiej, Pawła Jarczaka.

- Ustalenia, które dzisiaj zapadły w aktach głosowania, były już od dość dawna znane w naszej grupie, która tworzy teraz koalicję w Radzie Powiatu. Mam nadzieję, jestem wręcz przekonany, że to będzie świetna współpraca - mówi Eligiusz Komarowski.

A wśród najważniejszych celów na tę kadencję, Eligiusz Komarowski wymieniał inwestycje w m.in. służbę zdrowia, oświatę i opiekę nad osobami starszymi. W ich realizacji ma pomóc nowy wicestarosta, czyli Arkadiusz Kubich. Do tej pory pracował jako zastępca kierownika placówki terenowej KRUS w Pile.

" target="_blank">

- Nie jest tajemnicą, że brałem udział w ostatnich wyborach. Byłem kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta. Myślę, że wynik który osiągnąłem zwrócił uwagę niektórych osób. Dostałem propozycję objęcia stanowiska wicestarosty, na którą odpowiedziałem pozytywnie.

Zmian nie było na stanowisku przewodniczącego Rady Powiatu. Pieczę nad obradami nadal będzie sprawować Kazimierz Wasiak, który był jedynym kandydatem do piastowania tej funkcji.

- Mam taką nadzieję i myślę, że jeżeli będziemy dyskutować, będziemy się spierać, to tylko merytorycznie. I oby tak było. Oby nie było inaczej, bo problemów mamy naprawdę bardzo dużo. Wiadomo, że ta „kołdra”, przynajmniej w tych czasach, jest dla samorządu zawsze za krótka.

Zastępcami Kazimierza Wasiaka zostały nowe osoby. Magdalena Zgiep-Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Henryk Stokłosa z Porozumienia Samorządowego.

- Bardzo mi zależy na tym, żeby współpracować z zarządem powiatu, żeby ta współpraca była ściślejsza ku zadowoleniu mieszkańców powiatu pilskiego i żeby bez względu na opcję polityczną, wszyscy byli obsługiwani tak samo i najszybciej, jak to tylko jest możliwe - zapewnia Henryk Stokłosa.

Etatowym członkiem Zarządu Powiatu w Pile została Maria Bratkowska, była zastępca dyrektora PCPR, a wcześniej burmistrz Wyrzyska. Oprócz niej i Arkadiusza Kubicha, w zarządzie znaleźli się także Marek Kamiński dyrektor szkoły w Ujściu i Przemysław Pochylski, były etatowy członek zarządu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group