Eligiusz Komarowski dalej starostą pilskim

22.11.2018   Autor: Redakcja
---

Eligiusz Komarowski (Porozumienie Samorządowe) ponownie starostą pilskim. Oprócz starosty w skład zarządu powiatu weszli Arkadiusz Kubich, Maria Bratkowska, Przemysław Pochylski i Marek Kamiński. Z kolei Kazimierz Wasiak nowym - starym przewodniczącym Rady Powiatu w Pile. Wiceprzewodniczącymi zostali Magdalena Zgiep - Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Henryk Stokłosa (Porozumienie Samorządowe). W powiecie oficjalnie zawiązano koalicję Porozumienia Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwszą po wyborach sesję Rady Powiatu w Pile rozpoczął przewodniczący senior Stefan Rymer. Odebrał od radnych ślubowanie i poprowadził obrady do czasu wyboru nowego przewodniczącego. Henryk Stokłosa w imieniu koalicji Porozumienia Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości zgłosił kandydaturę Kazimierza Wasiaka na przewodniczącego Rady Powiatu w Pile. Radni w tajnym głosowaniu wybrali jedynego kandydata na tą funkcję. 15 radnych było za, 1 przeciwko, a 9 wstrzymało się od głosu. Kazimierz Wasiak z Porozumienia Samorządowego był przewodniczącym w poprzedniej kadencji. Głosami radnych wiceprzewodniczącymi zostali Magdalena Zgiep - Porzucek (16 głosów za, 9 przeciw i 0 wstrzymujących się) i Henryk Stokłosa (16 głosów za, 0 przeciw, 9 wstrzymujących się).

Po wyborze wiceprzewodniczących na wniosek Kazimierza Wasiaka porządek obrad rady został rozszerzony między innymi o wybór starosty pilskiego i pozostałych członków zarządu powiatu. Na starostę radni zgłosili dwóch kandydatów. Henryk Stokłosa w imieniu koalicji Porozumienia Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości zgłosił Eligiusza Komarowskiego. Z kolei Rafał Zdzierela w imieniu Koalicji Obywatelskiej zaproponował Pawła Jarczaka. W głosowaniu tajnym wygrał Eligiusz Komarowski, zdobywając 15 głosów. Na Pawła Jarczaka zagłosowało 10 radnych. Na wniosek nowego starosty radni wybrali pozostałych członków zarządu powiatu w składzie: wicestarosta Arkadiusz Kubich, etatowy członek zarządu Maria Bratkowska, członkowie zarządu Przemysław Pochylski i Marek Kamiński.

fot. Powiat Pilski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group