Strażacy z Piły będą mieć nową siedzibę

21.11.2018   Autor: Artur Maras
---

Na terenie jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Moniuszki w Pile powstaje rozległy dwukondygnacyjny budynek. W obiekcie za 14 mln złotych znajdą się nowe garaże dla wozów bojowych oraz pomieszczenia dla strażaków.

- Został uprzątnięty plac, została infrastruktura zburzona i przystępujemy teraz do kolejnego etapu, czyli do palowania, do wykonania fundamentów dla nowego budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 właśnie tu na ul. Moniuszki. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała w tym roku kolejnych jedenaście etatów strażaków, także rozrastamy się ponieważ zadań mamy coraz więcej - tłumaczy bryg. Rafał Mrowiński, komendant PSP w Pile.

A w związku z tym także coraz więcej specjalistycznego sprzętu. Poprzednie przestarzałe garaże i magazyny były już niewystarczające dla potrzeb strażaków. W ich miejsce powstaje więc nowoczesny budynek. Na niemal 2,5 tys. metrów kwadratowych pojawi się 8 podwójnych boksów garażowych a także warsztat i myjnia samochodowa.

Na piętrze powstaną pomieszczenia socjalne dla strażaków. Obok budynku znajdzie się także miejsce na nowe boisko. Koszt inwestycji to niemal 14 mln złotych. Pieniądze wyłożyła Komenda Główna Straży Pożarnej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group