Pasieka dla pszczół z budżetu obywatelskiego

13.11.2018   Autor: Artur Maras
---

Ogłoszono wyniki tegorocznych konsultacji dotyczących Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu wzięło udział ponad 14 tys osób. Powstaną m.in. nowe chodniki czy oświetlenie ulic ale także place zabaw czy duża pasieka dla pszczół.

- Wyraźnie widać przestawienie w kierunku małej architektury, terenów zielonych, placów zabaw, możliwości rekreacji, ale też te obiekty, które są np. przy przedszkolach, przestaną być w ten sposób obiektami zamkniętymi, bo tego typu projekt musi się wiązać z otwarciem po godzinach działania przedszkola na społeczność osiedlową - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

W Budżecie Obywatelskim na rok 2019 znajdzie się 19 zadań. W głosowaniu wzięło udział niemal 14,5 tys. osób, a więc o ponad 3 tys. więcej niż przed rokiem. Łącznie oddano ponad 42 tys. głosów.

Pilanie najwięcej głosów oddali na zadania na Osiedlach Górne i Śródmieście. Na pozostałych osiedlach biorących udział w konsultacjach wybrane zostały po dwa zadania. Najwięcej głosów spośród wszystkich zadań oddano na budowę pasieki miejskiej z zakupem rodzin pszczelich, która zostanie zlokalizowana w jednym z miejskich parków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group